W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

#SZCZEPIMYSIĘ - świętokrzyscy strażacy wspomagają akcję

28.04.2021

Strażak prowadzi starszą kobietę do punktu szczepień

W ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 strażacy z województwa świętokrzyskiego pomagają dotrzeć do punktów szczepień osobom, które nie mogą tam dojechać we własnym zakresie.

Komendy powiatowe/ miejska Państwowej Straży Pożarnej woj. świętokrzyskiego w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19 realizują wspólnie z jednostkami Ochotniczej Straży Pożarnej od 25 stycznia 2021 roku zadania w zakresie wsparcia przez jednostki ochrony przeciwpożarowej organizacji transportu osób, które nie mogą we własnym zakresie dotrzeć do punktów szczepień.

Stanowiska Kierowania Komendantów Powiatowych/ Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej  są odpowiedzialne za koordynację działań związanych z przewozem osób w porozumieniu z koordynatorami gminnymi, którzy są odpowiedzialni za zgłaszanie potrzeb dowozu osób do wyznaczonych punktów szczepień. Działania Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej w związane z transportem osób do szczepień odbywają się z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego.

W ciągu ostatniej doby z pomocy strażaków skorzystało 10 osób, a od początku akcji straż pożarna pomogła 737 osobom dotrzeć do punktów szczepień w województwie świętokrzyskim.

Przypominamy, że pod numerem 989 można uzyskać dostęp do bezpłatnej, całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 oraz na stronie internetowej www.gov.pl/szczepimysie        

                                           

Opracowanie: mł. bryg. Beata Muszczak, KW  PSP Kielce

 

BM1219222604

Zdjęcia (9)