W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Szkolenie z ratownictwa wysokościowego realizowanego przez KSRG w zakresie podstawowym

07.10.2021

Na zdjęciu widać trzech strażaków mający na sobie piaskowe ubrania a na nich czerwono – czarne uprzęże do działań wysokościowych. Na rękach mają rękawice a na głowach czerwone kaski. Mężczyźni stoją przy studni z której ewakuują kolejną osobę. Dookoła studni rozstawione jest urządzenie o nazwie trójnóg ratowniczy do którego zamocowana jest lina.
W tle zdjęcia widzimy płot a za nim autobus jadący po drodze miejskiej.
Sytuacja dzieje się na trawniku.

W dniach 5 - 7 października 2021 roku na terenie JRG 3 KM PSP w Kielcach oraz Rezerwatu przyrody Wietrznia, Ośrodek Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Kielcach zorganizował szkolenie z ratownictwa wysokościowego realizowanego przez KSRG w zakresie podstawowym. W przedsięwzięciu, podczas którego strażacy doskonalili m.in. techniki pozwalające ratować ludzi ze studni i wąwozów oraz techniki samoratowania  wzięło udział 17 funkcjonariuszy z terenu woj. świętokrzyskiego.

Szkolenie ukończyli wszyscy uczestnicy, którzy otrzymali zaświadczenie o uzyskaniu tytułu instruktora doskonalenia zawodowego z ww. dziedziny. Zajęcia prowadzone były przez funkcjonariuszy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego ,,Kielce 3” z Komendy Miejskiej PSP w Kielcach.

Podsumowania szkolenia oraz wręczenia zaświadczeń dokonał Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Krzysztof Ciosek.

 

Opracowanie: mł. ogn. Mikołaj Wójcik – KW PSP Kielce

Zdjęcia: asp. Paweł Dulewicz, mł. ogn. Piotr Gruszka – KW PSP Kielce

AW1110

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}