Powrót

Szkolenie z ratownictwa wysokościowego realizowanego przez KSRG w zakresie podstawowym

19.06.2026

W dniach 16-19 czerwca 2026 roku Ośrodek Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Kielcach zorganizował czterodniowe szkolenie doskonalące z ratownictwa wysokościowego realizowanego przez KSRG w zakresie podstawowym.

Ratownik podczas opuszczania się ze wspinalni

W szkoleniu uczestniczyło 16 strażaków z województwa świętokrzyskiego, którzy pod okiem instruktorów ratownictwa wysokościowego KSRG w zakresie podstawowym z JRG 3 Kielce oraz Komendy Powiatowej PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim doskonalili swoje umiejętności podczas zajęć prowadzonych w różnych lokalizacjach i warunkach.

Program szkolenia obejmował szeroki zakres zagadnień związanych z ratownictwem wysokościowym w zakresie podstawowym. Uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem, determinacją oraz chęcią zdobywania nowych umiejętności.

Intensywne zajęcia praktyczne pozwoliły na zdobycie cennego doświadczenia oraz doskonalenie technik i procedur, które z pewnością znajdą zastosowanie podczas działań ratowniczych.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za profesjonalne podejście i aktywny udział, a instruktorom ratownictwa wysokościowego KSRG w zakresie podstawowym z JRG 3 Kielce oraz Komendy Powiatowej PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim za przekazaną wiedzę, doświadczenie i zaangażowanie.

 

Opracowanie: mł. asp. Piotr Gruszka, KW PSP Kielce

Zdjęcia: Archiwum KW PSP Kielce

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}