Szkolenie z ratownictwa wysokościowego realizowanego przez KSRG w zakresie podstawowym
19.06.2026
W dniach 16-19 czerwca 2026 roku Ośrodek Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Kielcach zorganizował czterodniowe szkolenie doskonalące z ratownictwa wysokościowego realizowanego przez KSRG w zakresie podstawowym.
W szkoleniu uczestniczyło 16 strażaków z województwa świętokrzyskiego, którzy pod okiem instruktorów ratownictwa wysokościowego KSRG w zakresie podstawowym z JRG 3 Kielce oraz Komendy Powiatowej PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim doskonalili swoje umiejętności podczas zajęć prowadzonych w różnych lokalizacjach i warunkach.
Program szkolenia obejmował szeroki zakres zagadnień związanych z ratownictwem wysokościowym w zakresie podstawowym. Uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem, determinacją oraz chęcią zdobywania nowych umiejętności.
Intensywne zajęcia praktyczne pozwoliły na zdobycie cennego doświadczenia oraz doskonalenie technik i procedur, które z pewnością znajdą zastosowanie podczas działań ratowniczych.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za profesjonalne podejście i aktywny udział, a instruktorom ratownictwa wysokościowego KSRG w zakresie podstawowym z JRG 3 Kielce oraz Komendy Powiatowej PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim za przekazaną wiedzę, doświadczenie i zaangażowanie.
Opracowanie: mł. asp. Piotr Gruszka, KW PSP Kielce
Zdjęcia: Archiwum KW PSP Kielce