W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

W Kielcach upamiętniono 20. rocznicę ataku na World Trade Center

11.09.2021

W Kielcach upamiętniono 20. rocznicę ataku na World Trade Center

11 września 2021 roku pod pomnikiem Homo Homini w Kielcach złożono kwiaty oraz oddano hołd ofiarom zamachu na World Trade Center w Nowym Jorku. W tym roku minęło 20 lat, kiedy to w dwie bliźniacze wieże WTC uderzyły dwa samoloty pasażerskie porwane przez członków Al-Kaidy. Był to największy w dziejach świata zamach terrorystyczny, w wyniku którego zginęło niemal 3000 osób.

W rocznicowych obchodach wzięli udział m.in. senator Krzysztof Słoń, wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz, przewodniczący Rady Miasta Kielce Jarosław Karyś oraz służby mundurowe.

W imieniu świętokrzyskich strażaków kwiaty złożyli oraz oddali hołd: Świętokrzyski Komendant Wojewódzki PSP w Kielcach st. bryg. Krzysztof Ciosek, Komendant Miejski PSP w Kielcach st. bryg. Sławomir Karwat wraz z zastępcą bryg. Mariuszem Górą.

 

Opracowanie: mł. bryg. Beata Muszczak, KW PSP Kielce

Zdjęcia: Szymon Jagun, KW PSP Kielce

Zdjęcia (8)