Aport działek do SIM Śląsk Północ w Gminie Woźniki!
Aport działek do SIM Śląsk Północ w Gminie Woźniki!
Jedną z kluczowych ról Krajowego Zasobu Nieruchomości jest przekazywanie gruntów Skarbu Państwa jako tzw. aport do spółek SIM – czyli wniesienie działki jako wkładu niepieniężnego do wspólnej inwestycji. Dzięki temu lokalne Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe nie muszą ponosić kosztów zakupu ziemi, a inwestycja może szybciej przejść od planów do realizacji.
W ostatnim czasie taki krok został podjęty na drodze do inwestycji SIM Śląsk Północ w Gminie Woźniki!
Podczas Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników spółki podpisano akty notarialne dotyczące aportu działek o łącznej powierzchni 1,9097 ha. Na przekazanej inwestycji powstanie nowoczesne osiedle, na którym zamieszka 110 rodzin!
Cały teren zostanie kompleksowo zagospodarowany – zgodnie z opracowanym planem mieszkańcy będą mieli do dyspozycji miejsca parkingowe, zewnętrzną siłownie, prac zabaw oraz wybieg dla psów.
Z niecierpliwością czekamy na aktualizacje – bo budownictwo społeczne to nie tylko inwestycja w cegły i ściany, a przede wszystkim w Polaków, w lokalne społeczności, ich komfort i bezpieczeństwo!