W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Krzyż Wielki Orderu Zasługi RP dla premiera Litwy

14.07.2020

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył Krzyż Wielki Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej Sauliusowi Skvernelisowi – Prezesowi Rady Ministrów Republiki Litewskiej. Order został nadany za wybitne zasługi w rozwijaniu polsko-litewskiej współpracy i przyjaznych stosunków.

Krzyż Wielki Orderu Zasługi RP dla premiera Litwy

Prezydent podkreślił, że przyznaje Order z wielką radością i satysfakcją. – To odznaczenie przyznałem z ogromnym przekonaniem. Po latach różnych trudności, w okresie, w którym Pan jest Prezesem Rady Ministrów Republiki Litewskiej relacje polsko-litewskie nabrały zupełnie nowego, bardzo dobrego wymiaru – zaznaczył Andrzej Duda.

– Mogę dziś z podniesioną głową i czystym sumieniem mówić, że po drugiej stronie granicy polsko-litewskiej są rzeczywiście nasi przyjaciele – mówił Prezydent. Jak dodał, ogromnie się cieszy, że relacje wróciły do tych, które obserwował w czasie, kiedy Prezydentami byli: Lech Kaczyński i Valdas Adamkus. 

Andrzej Duda zapewnił o osobistej przyjaźni wobec premiera Litwy, a przede wszystkim wobec narodu i państwa litewskiego, a także wyraził otwartość na przyjaźń i współpracę.


Biuro Prasowe Kancelarii Prezydenta RP
 

Wideo