Powrót

Święto Europy w Wiltz

10.05.2026

Ambasada RP w Luksemburgu

W dniu 10 maja 2026 r. Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczyła w obchodach Dnia Europy, które odbyły się w Wiltz w Wielkim Księstwie Luksemburga. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli instytucji publicznych, organizacji społecznych oraz mieszkańców regionu, stwarzając okazję do promocji wartości leżących u podstaw integracji europejskiej, takich jak demokracja, solidarność, pokój i jedność.

W ramach wydarzenia Ambasada RP przygotowała stoisko promujące Polskę, jej kulturę, tradycje oraz dziedzictwo kulinarne. Stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem uczestników obchodów, którzy mieli możliwość zapoznania się z wybranymi elementami polskiej kuchni i tradycji.

Udział w obchodach Dnia Europy stanowił również okazję do prezentacji Polski jako aktywnego członka Unii Europejskiej oraz do prowadzenia bezpośrednich rozmów z uczestnikami wydarzenia na temat polskiej kultury, historii i współczesności.

Ambasada RP składa podziękowania wszystkim osobom, które odwiedziły polskie stoisko i przyczyniły się do stworzenia życzliwej atmosfery podczas wydarzenia.

Szczególne podziękowania kierujemy do zespołu Polanie Folk Dance Luxembourg oraz portalu Polska.lu za cenne wsparcie i współpracę przy organizacji polskiego stoiska.

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}