W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komunikat konsularny z dnia 24.08.2020

24.08.2020

W związku z pogarszającą się sytuacją pandemiczną w Maroku i w trosce o zapewnienie  naszym interesantom bezpieczeństwa sanitarnego podczas wizyty w urzędzie, zasady obsługi będą uzależnione od aktualnych uwarunkowań.

Informacje dot. koronawirusa_Maroko

W ślad za decyzją władz marokańskich o zamykaniu miejscowości o największej liczbie zakażeń, interesanci zamieszkali w tych miejscowościach nie mogą być przyjmowani. Przed wejściem na umówioną wizytę konieczne jest okazanie dowodu tożsamości z adresem zamieszkania.

Sprawy paszportowe, prawne i obywatelskie

Na wszystkie wizyty obowiązują zapisy elektroniczne na stronie https://secure.e-konsulat.gov.pl/ Interesanci, którzy nie zapisali się na wizytę nie będą przyjmowani.

 

Sprawy wizowe

 • wizy krajowe „D” (wiza długoterminowa)

Przyjmowane są wnioski składane wyłącznie przez:

- małżonków obywateli RP

- studentów kształcących się w Polsce

- naukowców prowadzących badania naukowe w Polsce.

 

Na wszystkie wizyty obowiązują zapisy elektroniczne na stronie https://secure.e-konsulat.gov.pl/ Interesanci, którzy nie zapisali się na wizytę nie będą przyjmowani.

 

 • wizy Schengen „C” (wiza krótkoterminowa)

Przyjmowanie wniosków jest wstrzymane do odwołania.

 

 • odbiór decyzji wizowej oraz paszportu

Osoby, które złożyły wniosek przed 20.03.2020 r. zostały indywidualnie powiadomione mailowo o sposobie odbioru decyzji oraz paszportu. 

Osoby aktualnie składające wnioski będą informowane podczas wizyty w urzędzie.

 

Obowiązujące reguły bezpieczeństwa sanitarnego podczas wizyty w urzędzie konsularnym:

 • Do urzędu wchodzi wyłącznie 1 osoba (z wyjątkiem rodziców towarzyszących małoletnim dzieciom oraz opiekunów osób niepełnosprawnych).
 • Interesanci wchodzą według listy sporządzonej na podstawie zapisu elektronicznego na stronie https://secure.e-konsulat.gov.pl/ Osoby, które nie mają wyznaczonego spotkania nie są wpuszczane do urzędu.
 • Przy wejściu do urzędu dokonywany jest pomiar temperatury ciała. Jeśli temperatura jest wyższa niż 37,3 C osoba nie jest wpuszczana na teren ambasady.
 • Każda osoba wchodząca na teren placówki zobowiązana jest nosić maseczkę zakrywającą usta i nos, zdezynfekować ręce żelem bakteriobójczym oraz obuwie na specjalnej wycieraczce.
 • Interesanci przynoszą własny długopis.
 • Wnoszona w gotówce opłata konsularna musi być odliczona tak, by nie było konieczności wydawania reszty.
 • Wnioski wizowe wraz z dokumentami uzupełniającymi składane są wyłącznie w kopertach.
 • Osoby oczekujące na wejście do urzędu zachowują między sobą tzw. dystans społeczny (min. 1,5 m.).