W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

MAROKO w okresie pandemii koronawirusa (aktualizacja 3 września 2021 r.)

03.09.2021

UWAGA! W związku z sytuacją epidemiologiczną COVID-19 na świecie MSZ apeluje o unikanie podróży zagranicznych, które nie są konieczne.

Informacje dot. koronawirusa_Maroko

SYTUACJA SANITARNA

W związku z dużą liczbą zachorowań na koronawirusa oraz rosnącą liczbą przypadków krytycznych oraz zgonów obowiązują zaostrzone restrykcje:

 • godzina policyjna od 21:00 do 5:00,
 • zakaz przemieszczania się pomiędzy miastami (w tym zakaz podróżowania do i z: Casablanki, Agadiru, Marrakeszu) - nie dotyczy osób  w pełni zaszczepionych posiadających „paszport szczepień”, osób posiadających zezwolenie władz marokańskich, osób wymagających niezwłocznej pomocy, pracowników odpowiedzialnych za transport towarów,
 • zamknięcie restauracji i kawiarni o godzinie 21:00,
 • ograniczenie liczby osób w hotelach i obiektach turystycznych (do 75% pojemności),

ograniczenie do 50% liczby osób korzystających z transportu publicznego, restauracji, kawiarni, basenów publicznych,

 • ograniczenie liczby osób biorących udział w zgromadzeniach i zajęciach na świeżym powietrzu (do 25 osób lub uzyskanie specjalnego pozwolenia władz lokalnych na przekroczenie tego limitu),
 • zamknięcie łaźni, hal sportowych oraz krytych basenów,
 • zakaz organizowania wesel i przyjęć.

W całym kraju obowiązuje noszenie maseczek zarówno w przestrzeni otwartej, jak i pomieszczeniach zamkniętych.

 

Z uwagi na uwarunkowania miejscowe, w razie ewentualnego zakażenia COVID-19, poziom usług medycznych może zasadniczo odbiegać od Twoich oczekiwań (m.in. brak miejsc w szpitalu oraz specjalistycznego sprzętu medycznego, w tym skondensowanego tlenu).

 

W przypadku objawów zachorowania na COVID-19 skontaktuj się z pomocą pod numerem telefonu (+212) 801 004 747.

 

ZASADY WJAZDU DO MAROKA

Kraje podzielono na 2 kategorie: A i B (regularnie aktualizowane listy A i B są publikowane na stronach marokańskiego Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Ministerstwa Turystyki).

 

 • LISTA „A” (państwa członkowskie ONZ niewymienione na liście B, w tym POLSKA).

Podróżni przybywający z tych krajów mogą wjechać do Maroka jeżeli posiadają:

 

 • fiszkę sanitarną pasażera (wypełnioną i podpisaną) link
 • zaświadczenie (marokańskie lub zagraniczne) o kompletnym zaszczepieniu (osoba kompletnie zaszczepiona to osoba po dwóch tygodniach od otrzymania ostatniej dawki szczepionki - jednej dawki dla szczepionek jednodawkowych i drugiej dawki dla szczepionek dwudawkowych)

lub

 • negatywny wynik testu PCR wykonanego maksymalnie 48 godzin przed wejściem na pokład samolotu (czas pomiędzy pobraniem wymazu i wejściem na pokład).

Zaświadczenie o zaszczepieniu lub teście PCR musi być wpisane do dokumentu PASS-SANITAIRE (dotyczy krajów gdzie dokument ten jest wydawany).

 

Szczepionki przeciwko COVID-19 akceptowane w Maroku:

AstraZeneca

Sinopharm

Sputnik

Pfizer/BioNTech

Janssen (Johnson & Johnson)

Covishield (Instytut Surowic Indii)

Moderna

Sinovac

 

 • LISTA „B” (wykaz krajów poniżej). Podróżni przybywający z tych krajów są

podzieleni na 2 kategorie i muszą posiadać następujące dokumenty:

 

 1. Osoby zaszczepione:
 • fiszkę sanitarną pasażera (wypełnioną i podpisaną) link
 • zaświadczenie (marokańskie lub zagraniczne) o kompletnym zaszczepieniu (osoba kompletnie zaszczepiona to osoba po dwóch tygodniach od otrzymania ostatniej dawki szczepionki - jednej dawki dla szczepionek jednodawkowych i drugiej dawki dla szczepionek dwudawkowych)
 • negatywny wynik testu PCR wykonanego maksymalnie 48 godzin przed wejściem na pokład samolotu (czas pomiędzy pobraniem wymazu i wejściem na pokład),

Zaświadczenie o zaszczepieniu lub teście PCR muszą być wpisane do dokumentu PASS-SANITAIRE (dotyczy krajów gdzie ten dokument jest wydawany).

 1. Osoby niekompletnie zaszczepione lub niezaszczepione

Cudzoziemcy

 

 • fiszkę sanitarną pasażera (wypełnioną i podpisaną) link
 • negatywny wynik testu PCR wykonanego maksymalnie 48 godzin przed wejściem na pokład samolotu (czas pomiędzy pobraniem wymazu i wejściem na pokład),

Zaświadczenie o zaszczepieniu lub teście PCR muszą być wpisane do dokumentu PASS-SANITAIRE (dotyczy krajów gdzie ten dokument jest wydawany).

 • oświadczenie – wzór 1 (wypełnione i podpisane) link
 • voucher potwierdzający opłatę za 10-dniowy pobyt  hotelu celem odbycia obowiązkowej kwarantanny. Hotele są wyznaczane przez władze lokalne. Transport z lotniska do hotelu opłaca pasażer.   
 • wynik kontrolnego testu wykonanego w 9. dniu izolacji.

Marokańczycy i członkowie ich rodzin (małżonkowie, dzieci, rodzice) oraz cudzoziemcy rezydujący w Maroku (posiadacze karty rezydenta):

 

 • fiszkę sanitarną pasażera (wypełnioną i podpisaną) link
 • negatywny wynik testu PCR wykonanego maksymalnie 48 godzin przed wejściem na pokład samolotu (czas pomiędzy pobraniem wymazu i wejściem na pokład)

Zaświadczenie o teście PCR musi być wpisane do dokumentu PASS-SANITAIRE (dotyczy krajów gdzie ten dokument jest wydawany).

 • oświadczenie – wzór 2 (wypełnione i podpisane) o zobowiązaniu się do odbycia 5-dniowej samoizolacji w miejscu zamieszkania oraz do wykonania testu (szybki antygenowy lub PCR) w 5. dniu izolacji link.

 

Osoba podróżująca tranzytem przybywająca z kraju z listy B, która przebywała ponad 10 dni w kraju z listy „A” traktowana jest jak osoba przybywająca z kraju z listy A.

 

Dzieci poniżej 11. roku życia są zwolnione z testu PCR (obojętnie skąd przyjeżdżają).

 

Na liście B znajdują się: Afganistan, Algieria, Angola, Argentyna, Bahrajn, Bangladesz, Benin, Boliwia, Botswana, Brazylia, Chile, Egipt, Eswatini (Suazi), Francja, Gwatemala, Haiti, Hiszpania, Honduras, Indie, Indonezja, Iran, Irak, Jamajka, Jemen, Kambodża, Kamerun Kazachstan, Kenia, Kolumbia, Kongo, Kongo (DRK), Kuba, Kuwejt, Lesotho, Liberia, Litwa, Łotwa, Madagaskar, Malezja, Malawi, Malediwy, Mali, Mauritius, Meksyk, Namibia, Nepal, Nikaragua, Niger, Oman, Pakistan, Panama, Paragwaj, Peru, Portugalia, Katar, Republika Środkowoafrykańska, Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna, Rosja, Seszele, Sierra Leone, Somalia, Sudan, RPA, Sri Lanka, Sudan Południowy, Syria, Tanzania, Tunezja, Czad, Tajlandia, Togo, Uganda, Ukraina, Urugwaj, Wenezuela, Wietnam, Wyspy Zielonego Przylądka, Zambia, Zimbabwe i  Zjednoczone Emiraty Arabskie.

 

 

TRANSPORT LOTNICZY

Szczegółowe informacje na temat rejsów lotniczych znajdziesz na stronie marokańskiego Office National des Aéroports

https://www.onda.ma/Je-suis-Passager/Guide-du-voyageur/News-a%C3%A9roportuaires-COVID19

pod numerem telefonu (+212) 801 000 224 lub bezpośrednio u przewoźników.

 

Ambasada RP w Rabacie nie pośredniczy w organizowaniu podróży.

 

Jeżeli wyjeżdżasz z Maroka sprawdź przepisy wjazdowe/tranzytowe obowiązujące w kraju gdzie będziesz się przesiadał.

 

Z uwagi na dynamiczną sytuację pandemiczną istnieje realne ryzyko, że zaplanowana podróż powrotna do kraju zostanie w ostatniej chwili odwołana.

 

 

TRANSPORT MORSKI

Brak regularnych połączeń promowych.

 

Odbywają się wyłącznie rejsy specjalne z Francji oraz Włoch. Nie ma rejsów z/do Hiszpanii.

Podróżni (w tym dzieci od 11. roku życia) muszą:- posiadać negatywny wyniku testu PCR wykonanego maksymalnie 48 godziny przed datą rozpoczęcia podróży,

- w zależności od sytuacji poddać się testowi PCR na pokładzie promu (na długiej trasie).

 

Aktualne informacje dotyczące połączeń specjalnych z Marokiem możesz sprawdzić bezpośrednio u przewoźników.

 

Ambasada RP w Rabacie nie pośredniczy w organizowaniu podróży.

 

 

PRZEJŚCIA GRANICZNE

Lądowe przejścia graniczne w Ceucie i Melilli są zamknięte.

 

Decyzja o wpuszczeniu cudzoziemca na terytorium Maroka należy wyłącznie do marokańskich służb granicznych. W przypadku odmowy wpuszczenia polskiego obywatela do Maroka, Konsul RP nie może interweniować.

Wszelkie dodatkowe pytania dotyczące zasad wjazdu do Maroka możesz kierować do Ambasady Maroka w Warszawie, tel. 22 849 63 41; embassy@ambmaroc.pl

 

UWAGA

Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP stanowczo odradza przekraczanie granicy między Saharą Zachodnią a Mauretanią (Guerguerat). Z uwagi na uwarunkowania prawnomiędzynarodowe Ambasada RP  w Rabacie nie może udzielać pomocy na terytorium Sahary Zachodniej.

 

Materiały

Fiche sanitaire
Fiche​_sanitairehtm.pdf 0.13MB
Oświadczenie wzór 1
Oświadczenie​_(wzór​_1).pdf 0.08MB
Oświadczenie wzór 2
Oświadczenie​_(wzór​_2).pdf 0.03MB