W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Mauretania - informacje bieżące

08.06.2020

Sytuacja sanitarna w związku z koronawirusem


Od 19.03.2020 r. wprowadzono stopniowo wiele restrykcji. Nadal obowiązują: godzina policyjna (od 26 maja przez trzy tygodnie od 20:00 do 6:00), zakaz przemieszczania się między miastami (nie dotyczy on zespołów medycznych, ciężarówek przewożących towary oraz misji technicznych odpowiedzialnych za niezbędne usługi publiczne: woda, prąd, telekomunikacja itp.), zakaz zgromadzeń (z wyjątkiem piątkowych modlitw pod warunkiem przestrzegania środków zapobiegawczych: noszenie maseczek, mycie rąk mydłem przed wejściem do meczetu, zachowanie odległości między wiernymi, dezynfekcja dywanów przed każdą modlitwą), obowiązek noszenia maseczek i ograniczenia liczby pasażerów w środkach transportu. Od 7 maja zezwolono na wznowienie działalności restauracji (tylko w zakresie dostaw do domów) i na otwarcie targowisk pod warunkiem przestrzegania zasad sanitarnych. 
Granice Mauretanii pozostają zamknięte, a perspektywy czasowe ich otwarcia aktualnie nie są znane.  
Więcej informacji na temat sytuacji sanitarnej w Mauretanii można znaleźć na stronach Ministerstwa Zdrowia Mauretanii: http://www.sante.gov.mr/?lang=fr