W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Szkolenia EFS

Szkolenia EFS

Na tej stronie będziemy informować Państwa o planowanych przez MSWiA szkoleniach adresowanych do potencjalnych beneficjentów oraz beneficjentów realizujących projekty.

Rekomendujemy również zapoznanie się z ofertą Krajowego Ośrodka Europejskiego Funduszu Społecznego (KOEFS) oraz regionalnych ośrodków Europejskiego Funduszu Społecznego (ROEFS).

IP2 Działania 5.2 PO KL planuje realizację działań pomagających w realizacji projektów, o których będzie informować w dziale Aktualności oraz poprzez Newsletter.

Program Erasmus dla wybranych przedstawicieli władz lokalnych i regionalnych

Komisja Europejska, z inicjatywy Parlamentu Europejskiego i we współpracy z Komitetem Regionów zainicjowała działanie przygotowawcze pt. „Program Erasmus dla wybranych przedstawicieli władz lokalnych i regionalnych" z myślą o poszerzeniu wiedzy i znajomości polityki spójności UE wśród europejskich, demokratycznie wybranych przedstawicieli poprzez szkolenia ad hoc i transnarodowe działania edukacyjne.

Wybrani kandydaci wezmą udział, przez okres sześciu miesięcy (jesień 2012 r. – wiosna 2013 r.) w trójetapowym szkoleniu, tzn.:

  • Etap 1: Udział w imprezie OPEN DAYS 2012, która odbędzie się w Brukseli w dniach 8–11 października. Wybrani kandydaci zostaną zaproszeni do udziału w ogólnej sesji informacyjnej na temat celów i treści działania przygotowawczego oraz w co najmniej pięciu warsztatach na temat kwestii związanych z polityką spójności. Tematy warsztatów zostaną wybrane spośród ustalonego wykazu zagadnień dotyczących zintegrowanego rozwoju terytorialnego i rozwoju kierowanego przez społeczności lokalne;
  • Etap 2: Wizyty w miastach/regionach UE. Czerpiąc z wiedzy zgromadzonej podczas udziału w OPEN DAYS uczestnicy wezmą udział w 2,5-dniowej wizycie w terenie związanej z jednym z następujących tematów (propozycje);
    • rozwój kierowany przez lokalną społeczność;
    • wydajność energetyczna w mieszkalnictwie;
    • wydajność energetyczna w transporcie;
    • kultura i kreatywność jako motor odnowy terytorialnej;
    • partnerstwo obszarów miejskich i wiejskich;
    • zintegrowane podejście do włączenia społecznego i gospodarczego;
    • rewitalizacja terenów zdegradowanych.
  • Etap 3: Seminarium końcowe. Uczestnicy zostaną zaproszeni do udziału w dwudniowym seminarium w Brukseli, podczas którego będą mieli okazję lepiej zapoznać się z podjętymi tematami, omówić wyciągnięte wnioski i podzielić się wiedzą oraz zdobytymi doświadczeniami

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału we wskazanych powyżej szkoleniach prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami:

{"register":{"columns":[]}}