Tytuł/stanowisko: Podleśniczy/Instruktor techniczny

Nabór prowadzony jest na podstawie Zarządzenia Nr 28/2020 Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi z dnia 17 czerwca 2020 r. w sprawie zasad naboru i wprowadzenia regulaminu rekrutacji wewnętrznych na wakujące stanowiska w jednostkach organizacyjnych Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi (zn. spr.: DO.1101.36.2020).

Wykształcenie: Średnie
Forma zatrudnienia: Umowa o pracę na czas określony
Termin składania aplikacji upłynął: 03-11-2023

Informacje o ofercie

I. Organizator naboru:
Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Opoczno
Sitowa 15, 26-300 Opoczno, nr tel. +48 44 755 18 70 lub 90,
e-mail: opoczno@lodz.lasy.gov.pl
II. Tryb prowadzenia naboru:
III. Adresaci naboru
W naborze wewnętrznym mogą uczestniczyć wyłącznie pracownicy zatrudnieni na podstawie umowy o pracę w Państwowym Gospodarstwie Leśnym Lasy Państwowe w dniu podpisania ogłoszenia o naborze na stanowisko.

Zakres obowiązków

1. Teoretyczna i praktyczna znajomość zagadnień wynikających z zakresu czynności na zajmowanym, a także zastępowanym stanowisku, w tym umiejętność posługiwania się systemem SILPweb, rejestratorem i kasą / drukarką fiskalną.
2. Znajomość ustaw, rozporządzeń i uchwał zarządzeń, decyzji, instrukcji i innych pism o charakterze normatywnym DGLP, RDLP i nadleśniczego, dotyczących swojego stanowiska pracy i osoby zastępowanej.
3. Przestrzeganie dyscypliny pracy oraz właściwe wykorzystywanie czasu pracy.
4. Przestrzeganie zasad ochrony SILP i danych w nim zgromadzonych przed dostępem do nich osób nieuprawnionych oraz informowanie przełożonych o wszystkich zauważonych przypadkach naruszenia tych zasad.
5. Dbanie o pozytywny wizerunek Lasów Państwowych.
6. Wykonywanie wszystkich czynności techniczno-produkcyjnych, administracyjnych i ochronnych, mających na celu realizację zadań ustalonych dla leśnictwa, ochronę zasobów leśnych i innego majątku, według poleceń, wskazówek i instruktażu leśniczego oraz z własnej inicjatywy.
7. W sprawach uregulowanych instrukcjami bądź zasadami, działa zgodnie z nimi.
8. Wykonywanie powierzonych zadań samodzielnie lub przy pomocy przydzielonych pracowników.
9. Ochrona granic leśnictwa, znaków granicznych i geodezyjnych, tablic ostrzegawczych i informacyjnych oraz ochrona lasu przed szkodnictwem zgodnie z obowiązującym prawem.
10. Wykonywanie prac zabezpieczających i funkcji patrolowych w zakresie ochrony przeciwpożarowej lasów i obiektów leśnych.
11. Ciągłe obserwowanie stanu lasu oraz realizowanie wynikających z niego potrzeb hodowli, ochrony lasu i ochrony przeciwpożarowej.
12. Dokonywanie zgodnie z obowiązującymi warunkami technicznymi i normami manipulacji, klasyfikacji i odbioru drewna i innych produktów leśnych z terenu leśnictwa oraz nadzór nad stanem drewna ściętego, wyrobionego i odebranego, a także z upoważnienia nadleśniczego, prowadzenie sprzedaży drewna i użytków ubocznych.
13. Wykonywanie czynności związanych z wydawaniem drewna i użytków ubocznych z lasu oraz sporządzanie stosowej dokumentacji.
14. Sprawowanie nadzoru i kontrolowanie prac wykonywanych systemem zleconym w zakresie przestrzegania obowiązujących instrukcji technologicznych, bezpieczeństwa pracy, standardów certyfikacyjnych oraz jakości robót.
15. W porozumieniu z leśniczym prowadzenie działań w zakresie edukacji leśnej społeczeństwa.
3
16. W porozumieniu z leśniczym podleśniczy wystawia zgody na pozyskanie drewna samowyrobem.
17. Zachowanie tajemnicy służbowej oraz ochrona danych osobowych.
18. Informowanie leśniczego w sposób i czasie przez niego ustalonym, o przebiegu nadzorowanych i realizowanych prac oraz o ich wynikach, a także o istotnych zdarzeniach służbowych.
19. Wykonywanie swoich obowiązków w sposób zapewniający kształtowanie właściwej atmosfery w pracy, poprzez pozytywne oddziaływanie w relacjach z współpracownikami, wykonawcami robót, klientami, a także innymi osobami.
20. W przypadku zawarcia porozumienia w sprawie nadzoru w lasach nie stanowiących własności Skarbu Państwa wykonuje zadania określone porozumieniem na terenie przydzielonych do leśnictwa obrębów ewidencyjnych.
21. Składanie pisemnej informacji do Nadleśnictwa o wszelkich przypadkach naruszeń ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych, stwierdzonych na gruntach leśnych (grunty LP i innej własności) w zasięgu działania leśnictwa.

Miejsce wykonywania pracy

Województwo: łódzkie
Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Opoczno Sitowa 15, 26-300 Opoczno, nr tel. +48 44 755 18 70 lub 90, e-mail: opoczno@lodz.lasy.gov.pl

Wymagania

Wymagania obligatoryjne:
1. Wykształcenie średnie leśne lub wyższe leśne, po stażu pracy.
2. Doświadczenie zawodowe - minimum 1 rok stażu pracy.
3. Posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych i korzystanie z pełni praw publicznych.
4. Obywatelstwo polskie.
5. Brak przeciwskazań zdrowotnych do zatrudnienia na danym stanowisku.
6. Posiadanie prawa jazdy kat. „B” (gotowość do korzystania z samochodu nie stanowiącego własności pracodawcy do celów służbowych).
7. Spełnienie wymagań do zatrudnienia w Służbie Leśnej, o których mowa w art. 45 ust. 2 Ustawy o lasach z dnia 28 września 1991r. (Dz.U. z 2022r. poz. 672)
Wymagania dodatkowe:
1. Znajomość obsługi rejestratora oraz Systemu Informatycznego Lasów Państwowych (SILP).
2. Znajomość oprogramowania ACER, aplikacji Leśnik+ oraz modułu panel leśniczego.
3. Inne dodatkowe studia podyplomowe, uprawnienia, szkolenia, kwalifikacje.
4. Predyspozycje osobowe: sumienność, komunikatywność, systematyczność, umiejętność pracy w zespole, odpowiedzialność, dokładność, chęć samodoskonalenia i pogłębiania wiedzy.

Wymagane dokumenty

Wymagane dokumenty:
A. Dokumenty obligatoryjne:
1. Kwestionariusz osobowy kandydata na pracownika Lasów Państwowych (załącznik nr 1).
2. CV (opatrzone własnoręcznym podpisem wraz z adresem do korespondencji, numerem telefonu kontaktowego oraz adresem email) i list motywacyjny.
3. Kserokopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagań niezbędnych w zakresie wykształcenia i kwalifikacji zawodowych wskazanych w pkt. IV.1.
4. Kserokopie świadectw pracy i/lub zaświadczenie o zatrudnieniu lub inny dokument potwierdzający posiadane doświadczenie zawodowe i staż pracy określony dla stanowiska wskazanego w pkt. IV. 2.
5. Zaświadczenie potwierdzające zatrudnienie w LP w dniu podpisania ogłoszenia o naborze (pracownicy pozostający w zatrudnieniu w LP) lub kserokopia świadectwa pracy potwierdzająca zatrudnienie w LP w dniu podpisania ogłoszenia o naborze.
6. Klauzula informacyjna dla kandydatów do pracy wraz z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu naboru na wolne stanowisko pracy w Nadleśnictwie (załącznik nr 2).
7. Oświadczenie kandydata do zatrudnienia (załącznik nr 3).
B. Dokumenty fakultatywne
1. Kserokopie zaświadczeń o ukończonych studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach i posiadanych uprawnieniach.
2. Kserokopia prawa jazdy.
Przedkładane dokumenty należy opatrzyć datą i własnoręcznym podpisem. W przypadku braku podpisu – oferta zostanie odrzucona z przyczyn formalnych.

Termin i miejsce składania dokumentów rekrutacyjnych:

1. Dokumenty rekrutacyjne należy składać:
a) drogą pocztową na adres:
Nadleśnictwo Opoczno Sitowa 15, 26-300 Opoczno,
b) osobiście w sekretariacie Nadleśnictwa Opoczno,
w zaklejonych kopertach z dopiskiem: „Nabór na stanowisko Podleśniczego/Instruktora technicznego w Nadleśnictwie Opoczno”, a w lewym górnym rogu koperty należy zamieścić imię i nazwisko oraz adres korespondencyjny kandydata.
2. Termin składania ofert: do dnia 03.11.2023 rok do godz. 12.00.
Dokumenty, które wpłyną do Nadleśnictwa po wskazanym terminie nie będą
rozpatrywane. W przypadku przesłania dokumentów pocztą decyduje data
i godzina wpływu dokumentów do sekretariatu Nadleśnictwa Opoczno, a
nie data jej wysłania przesyłką pocztową lub kurierską. Dokumenty, które
wpłyną po terminie nie będą rozpatrywane.

Treść ogłosz. o naborze wewn. na st. Podleśniczy N.Opoczno 3.11.2023r.
Treść​_ogłosz​_o​_naborze​_wewn​_na​_st​_Podleśniczy​_NOpoczno​_3112023r.pdf 0.29MB
Załącznik nr 1 do ogł. o naborze wewn. - Kwestion.osobowy kandydna prac. LP docx
Załącznik​_nr​_1​_do​_ogł​_o​_naborze​_wewn​_-​_Kwestionosobowy​_kandydna​_prac​_LP​_docx.pdf 0.10MB
Załącznik nr 2 do ogł.- Klauzula kandydat​_PGL LP
Załącznik​_nr​_2​_do​_ogł-​_Klauzula​_kandydat​_PGL​_LP.pdf 0.13MB
Załącznik nr 3 do ogł. o naborze - Oświadczenie kandydata na st. Podleśniczy-Instr.techn.
Załącznik​_nr​_3​_do​_ogł​_o​_naborze​_-​_Oświadczenie​_kandydata​_na​_st​_Podleśniczy-Instrtechn.pdf 0.09MB
Pierwsza publikacja:
27.10.2023 14:52 ALEKSANDRA KULIS
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Bożena Bielecka/Krzysztof Sztark
Nabór wewnętrzny na stanowisko pracy Podleśniczy/Instruktor techniczny w Nadleśnictwie Opoczno 1.0 27.10.2023 14:52 ALEKSANDRA KULIS