W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nowa usługa paszportowa online

13.03.2023

Nowa usługa paszportowa online na portalu gov.pl już od 31 marca 2023 r. umożliwi składanie wniosków o dokument paszportowy dla dziecka do lat 12.

paszporty 3

Aby skorzystać z nowej usługi paszportowej matka lub ojciec, a także ustanowiony przez sąd opiekun prawny lub kurator dziecka, które nie ukończyło 12 roku życia i potrzebuje paszportu lub paszportu tymczasowego,  musi posiadać podpis elektroniczny – kwalifikowany, osobisty  lub podpis zaufany

Usługa online pozwoli złożyć wniosek o dokument paszportowy dla dzieci do 12 roku życia bez potrzeby umawiania wizyty w konsulacie. Odbiór dokumentu dla dziecka w wieku 5-12 lat będzie wymagał osobistej wizyty dziecka z jednym rodzicem, opiekunem prawnym lub kuratorem w konsulacie  (bez umawiania).

Aby od 31 marca 2023 r. móc korzystać z nowej usługi online i bez wizyty w urzędzie konsularnym załatwić  sprawę paszportową dziecka wyposaż się w podpis elektroniczny  kwalifikowany, osobisty lub podpis zaufany. Szczegółowe informacje na temat dostępne są na portalu gov.pl  .

{"register":{"columns":[]}}