Powrót

Aktualności

  • 24.02.2022
    24 lutego 2022 roku Rada OECD przyjęła oświadczenie w sprawie rosyjskiej agresji na Ukrainę.
  • 28.01.2022
    25 stycznia 2022 roku Rada OECD podjęła decyzję o rozpoczęciu rozmów akcesyjnych z sześcioma kandydatami do członkostwa – Argentyną, Brazylią, Bułgarią, Chorwacją, Peru i Rumunią.
  • 19.01.2022
    19 stycznia 2022 roku ambasador Aleksander Surdej przewodniczył seminarium w ramach kierowanej przezeń Informal Reflection Group on South Africa. Seminarium z udziałem zewnętrznych ekspertów: prof. prof. Cecile Nieuwenhuizen, Fiona Tregenna i Wim Naude poświęcone było analizie czynników wpływających na dynamikę biznesową w RPA, a w szczególności rozwój małych i średnich przedsiębiorstw.
  • 01.01.2022
    Dziś Polska obejmuje roczne przewodnictwo Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy z Europie. Nasz kraj przejmuje tym samym większą rolę w kształtowaniu bezpieczeństwa i stabilizacji na kontynencie europejskim w duchu Aktu Końcowego z Helsinek, którego 50. rocznicę będziemy odchodzić w 2025 r.
  • 02.12.2021
    W dniu 2 grudnia 2021 roku w siedzibie OECD w Paryżu odbyło się seminarium poświęcone relacjom polityki pieniężnej i fiskalnej (Policy Mix) w okresie wychodzenia z kryzysu pandemicznego: Jaki Policy Mix dla polskiej gospodarki w okresie post-covidowej odbudowy?, którego współorganizatorami było Stałe Przedstawicielstwo RP przy OECD, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne oraz Polski Instytut Ekonomiczny.
  • 29.11.2021
    W dniu 2 grudnia 2021 r. Stałe Przedstawicielstwo RP przy OECD w Paryżu przy współudziale Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego organizuje seminarium poświęcone relacjom polityki pieniężnej i fiskalnej (Policy Mix) w okresie wychodzenia z kryzysu pandemicznego Jaki Policy Mix dla polskiej gospodarki w okresie post-covidowej odbudowy? Oprócz ekspertów z Polski (m.in. prof. Łukasz Hardt, Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, dr Łukasz Czernicki, Główny Ekonomista MF) w seminarium wezmą udział także ekonomiści ze strony OECD. Spotkanie odbędzie się w siedzibie organizacji i będzie otwarte dla wszystkich zainteresowanych ekspertów.
  • 22.11.2021
    W dniu 22 listopada 2021 r., dokładnie ćwierć wieku po przystąpieniu Polski do Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz Giełda Papierów Wartościowych zorganizowały konferencję poświęconą bilansowi 25-lecia polskiej obecności w OECD oraz roli Organizacji w nowej postpandemicznej rzeczywistości. Gościem honorowym wydarzenia był Sekretarz Generalny OECD Mathias Cormann, który w czasie tej oficjalnej wizyty w Warszawie został także przyjęty przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę i Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.
  • 12.11.2021
    - Naczelnym celem UNESCO jest przeciwdziałanie wojnom poprzez współpracę w dziedzinie kultury, nauki oraz edukacji. […] UNESCO przyczyniło się do zbudowania komunikacji między społeczeństwami na świecie, w duchu solidarności międzyludzkiej – powiedział wiceszef polskiej dyplomacji Piotr Wawrzyk w swoim wystąpieniu w trakcie sesji plenarnej na 41. Konferencji Generalnej UNESCO w dniu 12 listopada 2021 r.
{"register":{"columns":[]}}