W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Praktyki

Stałe Przedstawicielstwo organizuje dwa typy stażów. Pierwszy, to staż w ramach aplikacji dyplomatycznej, który odbywają osoby skierowane przez polski MSZ w ramach doskonalenia zawodowego bezpośrednio na Placówkę. Ponadto SP przyjmuje na 2-3 miesięczną praktykę osoby indywidualne po zaakceptowaniu przez Ambasadora i za zgodą MSZ. Te staże są bezpłatne i placówka nie zwraca kosztów utrzymania osób w nie zaangażowanych. 

Oferta stażowa skierowana jest do studentów uczelni, głównie ekonomicznych, ostatnich lat studiów, posiadających obywatelstwo polskie i wykazujących zainteresowanie problematyką związaną z funkcjonowaniem i zakresem działania OECD. Staże polegają na zapoznaniu się z pracą organizacji międzynarodowej oraz na poznaniu sposobu funkcjonowania dyplomatycznej placówki wielostronnej – stażyści są również pomocni personelowi dyplomatycznemu w sprawach bieżących i administracyjnych. Obligatoryjna jest znajomość jednego z języków OECD tj. angielskiego i/lub francuskiego.

Materiały

Szczegółowe informacje