W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

O projekcie

Telediagnostyka w badaniach okulistycznych to wspólna inicjatywa Ministerstwa Zdrowia, Ministra Cyfryzacji, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie i Instytutu Łączności – PIB.

Jednym z elementów projektu jest Okobus, czyli specjalistyczny pojazd do Telediagnostyki wyposażony w urządzenia medyczne, umożliwiające pozyskiwanie danych poprzez wykonywanie zaawansowanych badań oka w terenie, a także urządzenia informatyczne i telekomunikacyjne służące do przekazywania pozyskanych w ten sposób danych w celu wytworzenia algorytmu sztucznej inteligencji oraz zdalnej diagnozy pacjentów. Przedsięwzięcie pomoże w szybszej diagnostyce oraz umożliwi dostęp do badań mieszkańcom obszarów o utrudnionym dostępie do zaawansowanej diagnostyki okulistycznej.

Pilotażowo badania prowadzone są w województwie lubelskim. Weźmie w nich udział 5 000 osób.

Wykonawca: Instytut Łączności - PIB
Wartość projektu: 5 367 477,68 zł
Źródło finansowania: Dotacja celowa Ministra Cyfryzacji


 

Flaga i godło Rzeczpospolitej Polskiej

Telediagnostyka w badaniach okulistycznych - zastosowanie telemedycyny w wykrywaniu retinopatii cukrzycowej i cukrzycowego obrzęku plamki - pilotażowy program badań przesiewowych. Program finansowany ze środków budżetu Państwa - Ministra Zdrowia.

Loga instytucji finansujących i realizujących projekt "Telediagnostyka w badaniach okulistycznych: Instytutu Łączności, KPRM, Ministerstwa Zdrowia, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Katedry i Kliniki Okulistyki Ogólnej i Dziecięcej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie oraz Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie

{"register":{"columns":[]}}