W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

29.11.2025 Lista nagrodzonych i wyróżnionych podczas X Ogólnopolskiego Festiwalu Fagotowo-Obojowego

29.11.2025

Festiwal Fagotowo-Obojowy

X Ogólnopolski Festiwal Fagotowo-Obojowy im. Wiktora Osadzina i Edwarda Mandery przeszedł do historii jako wyjątkowe wydarzenie pełne muzyki, talentu i pięknych emocji. Przez kilka dni sala koncertowa Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Bytomiu była miejscem inspirujących prezentacji młodych fagocistów i oboistów z całej Polski. Ich wrażliwość muzyczna, pracowitość i pasja sprawiły, że każdy występ stał się niezapomnianym przeżyciem.

Z ogromną radością prezentujemy listę nagrodzonych i wyróżnionych uczestników 2 grupy jubileuszowej edycji:

Kategoria: OBÓJ

Grand Prix
Aniela Biesiadecka
Państwowa Szkoła Muzyczna II st. im. W. Żeleńskiego w Krakowie

I nagroda
Aleksander Malej
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. M. Karłowicza w Katowicach

II nagroda ex aequo
Milena Halik – Zespół Szkół Muzycznych w Wieliczce
Michał Pasierbek – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. M. Karłowicza w Katowicach

III nagroda
Dominik Złocki
Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. K. Szymanowskiego, ZPSM im. W. Kilara w Katowicach

Wyróżnienia
Agata Bezpalko – Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. Z. Brzewskiego, ZPSM Nr 1 w Warszawie
Karolina Ociepa – Jasnogórska Szkoła Muzyczna I i II st. w Częstochowie
Filip Igielski – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. K. Szymanowskiego w Płocku
Julia Skupień – Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. K. Szymanowskiego, ZPSM im. W. Kilara w Katowicach
Maja Górecka – Ogolnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. Z. Brzewskiego, ZPSM Nr 1 w Warszawie

Kategoria: FAGOT

I nagroda
Julian Krajenta
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. K. Szymanowskiego w Płocku

II nagroda ex aequo
Ludwik Kozłowski – Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Nowowiejskiego w Szczecinie
Wiktoria Więcek – Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi

III nagroda
Anna Cichocka
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. M. Sawy, ZPSM Nr 1 w Warszawie

Wyróżnienia
Wiktor Rusinkiewicz – Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki w Bielsku-Białej
Miłosz Koszykowski – Zespół Szkół Muzycznych im. I. Paderewskiego w Białymstoku
Lena Stanisławska – Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. J. Kaliszewskiej, ZSM w Poznaniu
Antoni Moroz – Zespól Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Nowowiejskiego w Szczecinie

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i wyróżnionym. Wasza praca, talent i determinacja są powodem do wielkiej dumy – to zaszczyt móc obserwować rozwój młodych, wrażliwych artystów, którzy z pasją tworzą przyszłość polskiej kultury muzycznej.

Szczególne podziękowania kierujemy do jury festiwalu: prof. dr. hab. Tomasza Miczki, prof. dr. hab. Marka Barańskiego, prof. dr. hab. Wojciecha Orawca, prof. Tomasza Sosnowskiego oraz prof. Dušana Foltýna. Ich profesjonalizm, życzliwość i troska o każdego uczestnika sprawiły, że festiwal zachował wysoki poziom artystyczny i stał się wartościowym doświadczeniem dla młodych instrumentalistów.

Dziękujemy również organizatorom, współorganizatorom, partnerom i sponsorom, w tym Centrum Edukacji Artystycznej oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Wyrazy wdzięczności kierujemy także do wszystkich wystawców oraz osób, które wsparły nas w przygotowaniu wydarzenia – Wasze zaangażowanie nadało jubileuszowej edycji wyjątkowy charakter.

Słowa podziękowania kierujemy także do nauczycieli, akompaniatorów, wolontariuszy oraz całej społeczności, która z oddaniem pracowała nad organizacją festiwalu. Wasza praca i życzliwość sprawiły, że tegoroczna edycja stała się świętem muzyki, spotkań i inspiracji.

Dziękujemy również publiczności – rodzinom, przyjaciołom, pedagogom i wszystkim miłośnikom muzyki. Wasza obecność tworzyła ciepłą, wspierającą atmosferę, dzięki której młodzi artyści czuli się docenieni i zmotywowani.

Niech ta wyjątkowa edycja pozostanie w pamięci jako czas wspólnych przeżyć, wymiany doświadczeń i budowania pięknych muzycznych wspomnień.

Do zobaczenia za dwa lata, na kolejnym święcie fagotu i oboju!

 

Zdj. Arkadiusz Kuc

Zdj. Tomasz Szczurek

Zdjęcia (51)

{"register":{"columns":[]}}