Powrót

Ujawniono kolejne laboratorium narkotyków w Bydgoszczy. Zatrzymano i tymczasowo aresztowano trzech mężczyzn.

21.07.2026

UJAWNIONO KOLEJNE LABORATORIUM NARKOTYKÓW W BYDGOSZCZY. ZATRZYMANO I TYMCZASOWO ARESZTOWANO TRZECH MĘŻCZYZN.

3006-5.0610.88.2026

 

Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz-Północ w Bydgoszczy nadzoruje - powierzone Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy - śledztwo w sprawie wytwarzania, posiadania oraz udzielania innym osobom substancji psychotropowych i środków odurzających wbrew obowiązującym przepisom ustawy.

W sprawie zatrzymano trzech mężczyzn w wieku od 40 do 44 lat: Filipa D., Piotra I. oraz Jakuba N.

W toku przeszukania pomieszczeń przy ul. Przemysłowej w Bydgoszczy Policjanci zabezpieczyli ponad 3 kilogramy substancji psychotropowej 3 CMC.

Ze zgromadzonego materiału dowodowego wynika, że mężczyźni, działając wspólnie i w porozumieniu, wytwarzali wskazany  narkotyk, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

10 lipca 2026 r. prokurator,  w oparciu o zebrane dowody, przedstawił  podejrzanym łącznie 6 zarzutów. Filipowi D. oraz Jakubowi N. zarzucił wytwarzanie substancji psychotropowej 3 CMC w znacznych ilościach oraz posiadanie marihuany i środków psychotropowych z grupy 2C-B. Za popełnione przestępstwa grozi im kara od 3 do 20 lat pozbawienia wolności. Filipowi D. przedstawiono dodatkowo zarzuty popełnienia w/w czynów w warunkach powrotu do przestępstwa. Mężczyźnie grozi za to kara nawet do 30 lat pozbawienia wolności.

Celem zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Bydgoszczy z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku i postanowił o 3-miesięcznym pobycie trójki mężczyzn w jednostce penitencjarnej.

Sprawa jest rozwojowa.

 

Przygotowała:
Agnieszka Adamska-Okońska
Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej 
w Bydgoszczy.
 

 

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
21.07.2026 07:32 Katarzyna Wilińska
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Katarzyna Wilińska
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Ujawniono kolejne laboratorium narkotyków w Bydgoszczy. Zatrzymano i tymczasowo aresztowano trzech mężczyzn. 2.0 24.07.2026 07:51 Katarzyna Wilińska
Ujawniono kolejne laboratorium narkotyków w Bydgoszczy. Zatrzymano i tymczasowo aresztowano trzech mężczyzn. 1.0 21.07.2026 07:32 Katarzyna Wilińska

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}