Powrót

Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Rudzie Śląskiej

04.02.2026

Oferta dla osób stosujących przemoc domową. Zgodnie z założeniami Rządowego Programu Przeciwdziałania Przemocy Domowej na lata 2024 - 2030 informuję, że oddziaływania wobec osób stosujących przemoc domową w mieście Ruda Śląska są realizowane w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Rudzie Śląskiej.

RRegio/PO - blue/red, komunikat/info - 3

Oddziaływania adresowane do osób stosujących przemoc domową realizowane są w ramach „Programu korekcyjno – edukacyjnego dla osób stosujących przemoc domową”. Prowadzone warsztaty mają charakter grupowy, a ich celem jest korygowanie niewłaściwych postaw i zachowań, a także zwiększenie świadomości poprzez edukację. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu o stałej porze. Jeden pełny cykl zajęć obejmuje 60 godzin zegarowych, zblokowanych w sesjach, których czas ustalany jest w zależności od ich liczby i częstotliwości. Osoba zgłaszająca się do udziału, a także kończąca program na swój wniosek może otrzymać stosowne zaświadczenie.

Kandydat do programu w pierwszej kolejności uczestniczy w konsultacjach indywidualnych mających charakter diagnostyczny w celu poznania przyczyn zachowań przemocowych.
Jeżeli w wyniku diagnozy zostanie stwierdzona choroba alkoholowa, zaburzenia psychiczne,  czy zaburzenia osobowości osoba stosująca przemoc zostaje skierowana do podjęcia specjalistycznego leczenia.

 

Kwalifikacje do udziału w „Programie korekcyjno – edukacyjnym dla osób stosujących przemoc domową” prowadzone są przez cały rok. Osoby, które chcą lub zostały zobowiązane do udziału w zajęciach powinny nawiązać osobisty lub telefoniczny kontakt z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej w Rudzie Śląskiej w celu ustalenia indywidualnego terminu konsultacji z psychologiem.

DANE ADRESOWE:
Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Rudzie Śląskiej

ul. Ballestremów 16

41-700 Ruda Śląska

tel. 32 344 03 26

tel. kom. 503 060 016

e-mail: sekretariat@oikrsl.org

 

Ośrodek czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00.

Osoby kończące „Program korekcyjno – edukacyjny dla osób stosujących przemoc domową” oraz osoby wymagające podejścia terapeutycznego mogą skorzystać z zajęć
w ramach „Programu psychologiczno – terapeutycznego dla osób stosujących przemoc domową”, który ma podtrzymać i rozwinąć umiejętności nabyte w szczególności
podczas zajęć korekcyjno – edukacyjnych.

Kandydaci do udziału w programie powinni nawiązać kontakt z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej w Rudzie Śląskiej w celu ustalenia indywidualnego terminu konsultacji
z psychologiem.

Program psychologiczno terapeutyczny dedykowany jest w szczególności osobom,
które ukończyły zajęcia korekcyjno – edukacyjne.

Niniejszą informację zamieszczono do dnia 15 lutego 2026 roku, zgodnie z punktem 3.1.3. Rządowego Programu Przeciwdziałania Przemocy Domowej na lata 2024 – 2030

{"register":{"columns":[]}}