W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komunikat Prasowy Prokuratury Okręgowej w Przemyślu- 2 lutego 2021 r.

02.02.2021

Temida

          Prokuratura Okręgowa w Przemyślu prowadzi śledztwo w sprawie działalności w okresie od kwietnia 2017 r. do 12 listopada 2019 r.  zorganizowanej grupy przestępczej na terenie Przemyśla i innych miast woj. podkarpackiego, mającej na celu urządzanie i prowadzenie gier na automatach, wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych, w lokalach wynajętych przez Sp. z o.o. (…)  z siedzibą w Krakowie, tj. o przestępstwo z art. 258 § 1 k.k., oraz w sprawie urządzania i prowadzenia, w tym samym okresie  i miejscach, i  lokalach wynajętych przez Sp. z o.o. (…) z siedzibą w Krakowie, gier na automatach, wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych, czyniąc z popełnienia przestępstw skarbowych stałe źródło dochodu i działając w zorganizowanej grupie przestępczej, tj. o przestępstwo skarbowe  z art. 107 § 1 k.k.s. w zw. z art. 6 § 2 k.k.s. w zw. z art. 37 § 1 pkt 2 i 5 k.k.s.  
           W wyniku przeprowadzonych w ostatnim czasie czynności przez funkcjonariuszy KAS, zatrzymano 19. członków grupy przestępczej z terenu województw podkarpackiego i małopolskiego, dokonano przeszukań 28. lokali użytkowych i mieszkalnych, w tym magazynu służącego do przechowywania nielegalnych automatów  do gier wraz z elementami służącymi do ich instalacji. Zabezpieczono łącznie 507 automatów do nielegalnych gier, gotówkę w kwocie ponad 500 tyś. zł, a także samochody osobowe i dostawcze. Prokurator przedstawił wszystkim zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej,  a także urządzania i prowadzenia nielegalnych gier hazardowych. 
          Sąd Rejonowy w Przemyślu na wniosek prokuratora zastosował wobec 6. podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, wobec pozostałych zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze, w tym poręczenia majątkowe w wysokości od 2 do 10 tyś. zł.  
          Podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do 7 lat i 6 miesięcy oraz wysokie kary grzywny. Śledztwo ma charakter rozwojowy i nie wykluczone są dalsze zatrzymania. 
   

RZECZNIK PRASOWY
  Marta Pętkowska