W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komunikat Prasowy - 27 sierpnia 2020 r.

27.08.2020

Ciemne tło z napisem Ważny komunikat

Prokuratura Okręgowa w Przemyślu przejęła do prowadzenia postępowanie Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu w sprawie zdarzenia z 25 sierpnia 2020 r., podczas którego 32-letni mężczyzna tuż przed rozpoczęciem mszy świętej, w trakcie trwającej adoracji Najświętszego Sakramentu, zniszczył gipsową figurę „Anioła z kropielnicą” w zabytkowym kościele Księży Salezjanów w Przemyślu.

Sprawcą czynu o charakterze chuligańskim okazał się Artur L. Dopuścił się tego czynu bez żadnego powodu, rażąco lekceważąc porządek prawny.

Artur L. został zatrzymany kilkadziesiąt minut po zdarzeniu. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu we krwi wykazało, że znajdował się on w stanie nietrzeźwości.

Prokuratura Okręgowa w Przemyślu zakwalifikowała czyn popełniony przez Artura L. jako przestępstwo z art. 196 kk, tj. publicznego znieważenia przedmiotu czci religijnej i obrażenia uczuć religijnych innych osób oraz art. 288 §1 kk – zniszczenia ww. figury sakralnej. Czyn taki zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Z udziałem zatrzymanego zostaną przeprowadzone czynności procesowe.