Komunikat prasowy dot. szkolenia o tematyce „Postępowanie w sprawach o przestępstwa popełnione przez sędziów, prokuratorów, asesorów sądowych lub asesorów prokuratury”
20.04.2026
W dniu 15 kwietnia 2026 r. w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie odbyło się szkolenie zorganizowane przez Prokuratora Regionalnego w Rzeszowie dotyczące zagadnień związanych z „Postępowaniem w sprawach o przestępstwa popełnione przez sędziów, prokuratorów, asesorów sądowych lub asesorów prokuratury”.
Szkolenie to skierowane było do kierowników jednostek wszystkich szczebli prokuratur rzeszowskiego okręgu regionalnego – w tym reprezentujących Prokuraturę Regionalną w Rzeszowie, Prokuraturę Okręgową w Rzeszowie, Prokuraturę Okręgową w Tarnobrzegu, Prokuraturę Okręgową w Krośnie, Prokuraturę Okręgową w Przemyślu - oraz prokuratury rejonowe będące w ich właściwości. Ponadto w szkoleniu licznie wzięli udział zaproszeni przedstawiciele policji – a to Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie, jego Zastępcy, ma także podlegli im komendanci miejscy i powiatowi policji.
Prowadzącym szkolenie był prokurator Dariusz Makowski – Naczelnik Wydziału Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej. W trakcie szkolenia zostały poruszone kwestie dotyczące czynności na miejscu zdarzeń o charakterze przestępstwa, w których udział brał sędzia, prokurator, asesor sądowy lub asesor prokuratury. Omówiono również zagadnienia związane z zatrzymaniem na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa osoby posiadającej immunitet sędziego lub prokuratora. Ponadto odniesiono się również do kwestii związanych z współpracą jednostek organizacyjnych prokuratury z Wydziałem Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej a także dotyczących postępowania sądowego o przestępstwa popełnione przez sędziów, prokuratorów, asesorów sądowych i asesorów prokuratury.
Rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie
prokurator Dorota Sokołowska - Mach