Konkurs na utwór dowolny
17.06.2026
15 czerwca w auli naszej szkoły odbył się konkurs sekcji instrumentalnej klas instrumentów dętych i akordeonu, który zgromadził dwudziestu młodych wykonawców. Zaprezentowali oni efekty swojej wielomiesięcznej pracy przed zgromadzoną publicznością oraz jury złożonym z nauczycieli sekcji pod przewodnictwem dyrektor szkoły Renaty Osikowicz-Wyroby.
Konkurs na wykonanie utworu dowolnego bez akompaniamentu stał się okazją do zaprezentowania bogactwa brzmieniowego różnych instrumentów dętych (akordeon, flet, klarnet, saksofon, trąbka). Przed wejściem każdego wykonawcy dało się wyczuć lekką, motywującą tremę, jednak z chwilą rozpoczęcia gry ustępowała ona miejsca całkowitemu skupieniu. Każdy z młodych artystów wnosił do gry własną wrażliwość i unikalną interpretację przygotowanych utworów. Wysokie umiejętności wykonawców doceniło jury przyznając liczne nagrody oraz wyróżnienia.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi i wspaniałych występów, a pedagogom dziękujemy za przygotowanie uczniów.
Na fotorelację z konkursu zapraszamy na nasz profil na Facebooku facebook.com/muzycznajaslo/