XIV Ogólnopolski Konkurs Instrumentów Dętych w Pruchniku
15.06.2026
30 maja 2026 roku uczniowie naszej szkoły reprezentowali Jasło podczas XIV Ogólnopolskiego Konkursu Instrumentów Dętych w Pruchniku. Wydarzenie zgromadziło młodych muzyków z wielu ośrodków muzycznych w Polsce, m.in. z Gdańska, Łańcuta, Dynowa, Strzyżowa, Rzeszowa, Niepołomic i wielu innych miejscowości.
Nasi uczniowie zdobyli następujące laury:
Klasa trąbki – nauczyciel-Ireneusz Fatyga
* Michał Szarek – II Nagroda
* Szymon Sztaba – III Nagroda
Akompaniament: Joanna Skowrońska
Klasa saksofonu – nauczyciel-Zenon Delimata
* Paweł Chmura – III Nagroda
* Zofia Juruś – III Nagroda
* Błażej Biernacki – III Nagroda
Akompaniament: Edyta Kuschel
Klasa klarnetu – nauczyciel-Paweł Pietruszka
* Laura Bobrowska – II Nagroda
* Wiktor Chochołek – III Nagroda
* Adam Wilk – III Nagroda
* Franciszek Myśliwiec – Dyplom za udział
Akompaniament: Edyta Kuschel
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, laureatom, nauczycielom oraz pianistkom-akompaniatorkom.
Życzymy kolejnych sukcesów, satysfakcji z muzykowania i niegasnącej pasji do rozwijania swoich talentów!