Powrót

XIV Ogólnopolski Konkurs Instrumentów Dętych w Pruchniku

15.06.2026

Grupa uczniów oraz nauczyciel szkoły muzycznej pozują do pamiątkowego zdjęcia na scenie sali koncertowej. Wśród uczniów znajdują się młodzi instrumentaliści, w tym dwaj trębacze, a po lewej stronie widoczny jest fortepian koncertowy. Uczestnicy występu ubrani są w stroje galowe, a zdjęcie wykonano podczas szkolnego wydarzenia artystycznego.

30 maja 2026 roku uczniowie naszej szkoły reprezentowali Jasło podczas XIV Ogólnopolskiego Konkursu Instrumentów Dętych w Pruchniku. Wydarzenie zgromadziło młodych muzyków z wielu ośrodków muzycznych w Polsce, m.in. z Gdańska, Łańcuta, Dynowa, Strzyżowa, Rzeszowa, Niepołomic i wielu innych miejscowości.
Nasi uczniowie zdobyli następujące laury:

Klasa trąbki – nauczyciel-Ireneusz Fatyga
* Michał Szarek – II Nagroda
* Szymon Sztaba – III Nagroda

Akompaniament: Joanna Skowrońska

Klasa saksofonu – nauczyciel-Zenon Delimata
* Paweł Chmura – III Nagroda
* Zofia Juruś – III Nagroda
* Błażej Biernacki – III Nagroda

Akompaniament: Edyta Kuschel

Klasa klarnetu – nauczyciel-Paweł Pietruszka
* Laura Bobrowska – II Nagroda
* Wiktor Chochołek – III Nagroda
* Adam Wilk – III Nagroda
* Franciszek Myśliwiec – Dyplom za udział

Akompaniament: Edyta Kuschel

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, laureatom, nauczycielom oraz pianistkom-akompaniatorkom.
Życzymy kolejnych sukcesów, satysfakcji z muzykowania i niegasnącej pasji do rozwijania swoich talentów! 

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}