IV Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Teodora Leszetyckiego w Łańcucie - 13-14.11.2026
08.06.2026
Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Teodora Leszetyckiego w Łańcucie, chcąc propagować w środowisku pianistycznym twórczość i działalność dydaktyczną naszego patrona, wraz z Łańcuckim Towarzystwem Muzycznym organizuje IV Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Teodora Leszetyckiego skierowany do uczniów szkół muzycznych I i II stopnia.
Konkurs odbędzie się w dniach 13-14 listopada 2026 r. w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Łańcucie.
Prezentacje konkursowe oceniać będzie jury składające się z profesorów wyższych uczelni. W tym roku zaproszenie do prac w jury przyjęli:
- prof. Hubert Rutkowski – Hochschule fur Musik und Theater Hamburg , Prezes Towarzystwa Muzycznego im. Teodora Leszetyckiego w Warszawie - przewodniczący jury
- prof. dr hab. Beata Bilińska – Akademia Muzyczna w Katowicach
- prof. dr hab. Mariusz Drzewicki – Akademia Muzyczna w Łodzi
- dr Jarosław Pelc – Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Łańcucie, Uniwersytet Rzeszowski
Koncert laureatów jest zaplanowany w dniu 14 listopada 2026 w Sali Balowej Muzeum-Zamek w Łańcucie
Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem i wzięcia udziału w tym wydarzeniu.
Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Miasta Łańcuta.
Do zobaczenia w listopadzie w Łańcucie.
Materiały
Regulamin IV Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. T Leszetyckiego w ŁańcucieRegulamin_Leszetycki_2026.pdf 0.56MB Zgłoszenie na IV OKP im. T. Leszetyckiego i zgody
Zgłoszenie_na_IV_OGÓLNOPOLSKI_KONKURS_PIANISTYCZNY_IM_LESZETYCKIEGO.docx 0.01MB