Powrót

IV Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Teodora Leszetyckiego w Łańcucie - 13-14.11.2026

08.06.2026

Czarne tło, po prawej zdjęcie Leszetyckiego, po prawej informacja o konkursie, jego organizatorach i terminie. W prawym dolnym rogu herb Łańcuta

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Teodora Leszetyckiego w Łańcucie, chcąc propagować w środowisku pianistycznym twórczość i działalność dydaktyczną naszego patrona, wraz z Łańcuckim Towarzystwem Muzycznym organizuje IV Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Teodora Leszetyckiego skierowany do uczniów szkół muzycznych I i II stopnia.

Konkurs odbędzie się w dniach 13-14 listopada 2026 r. w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Łańcucie.

Prezentacje konkursowe oceniać będzie jury składające się z profesorów wyższych uczelni. W tym roku zaproszenie do prac w jury przyjęli:

  • prof. Hubert Rutkowski – Hochschule fur Musik und Theater Hamburg , Prezes Towarzystwa Muzycznego im. Teodora Leszetyckiego w Warszawie - przewodniczący jury
  • prof. dr hab. Beata Bilińska – Akademia Muzyczna w Katowicach
  • prof. dr hab. Mariusz Drzewicki – Akademia Muzyczna w Łodzi
  • dr Jarosław Pelc – Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Łańcucie, Uniwersytet Rzeszowski

Koncert laureatów jest zaplanowany w dniu 14 listopada 2026 w Sali Balowej Muzeum-Zamek w Łańcucie

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem i wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Miasta Łańcuta.

Do zobaczenia w listopadzie w Łańcucie.

Materiały

Regulamin IV Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. T Leszetyckiego w Łańcucie
Regulamin​_Leszetycki​_2026.pdf 0.56MB
Zgłoszenie na IV OKP im. T. Leszetyckiego i zgody
Zgłoszenie​_na​_IV​_OGÓLNOPOLSKI​_KONKURS​_PIANISTYCZNY​_IM​_LESZETYCKIEGO.docx 0.01MB

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}