W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Bezpieczny podczas wakacji

Bezpieczny podczas wakacji

Bezpieczny podczas wakacji

Państwowy Powiatowy Inspektor w Kole przyłączył się do działań prowadzonych przez służby powiatowe w ramach akcji „BEZPIECZNE WAKACJE”  

W dniu 23 czerwca 2021 roku nad Jeziorem Brdowskim odbyło się  pierwsze z cyklu trzech planowanych spotkań profilaktyczno-edukacyjnych. Tematem przewodnim było szeroko rozumiane bezpieczeństwo podczas wakacji  pod hasłem „KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO … NAD WODĄ”. Żeby wakacje spędzić musimy pamiętać o przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa. Dlatego też wczoraj pracownicy Inspekcji Sanitarnej wraz z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Kole, z ratownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Kole, strażakami PSP Koło, PSP Konin i OSP Brdów, przedstawicielami kolskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża spotkali się nad jeziorem w Brdowie, aby wspólnie proponować  bezpieczne formy spędzania wolnego czasu. Ratownicy WOPR-u udzielili instruktażu ratownictwa wodnego, a następnie wspólnie ze strażakami oraz przedstawicielami PCK przeprowadzili instruktaż jak udzielać pierwszej pomocy medycznej osobie tonącej. Wśród licznie zgromadzonych uczniów Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Brdowie oraz Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Izbicy Kujawskiej oraz osób wypoczywających nad jeziorem  pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kole w ramach prowadzonego projektu „Mały kleszcz duży problem” uczyli jak się uchronić przed ukąszeniem kleszcza, mówili o sposobach jego usunięcia i postępowaniu po ukąszeniu oraz o chorobach odkleszczowych. Zademonstrowano usunięcie kleszcza z wykorzystaniem kleszczołapek. Aktywni uczestnicy otrzymali upominki.

Organizatorzy zapraszają na kolejne spotkania które odbędą się w dniach 3 lipca 2021 roku o godz.12.00 oraz w dniu 21 sierpnia również o godz. 12:00 na terenie Centrum Sportów Wodnych w Brdowie.

Zdjęcia (2)