W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Finał etapu powiatowego konkursu pod hasłem „Palić, nie palić – oto jest pytanie?”

Zdjęcie konkursowe - Palić, nie palić – oto jest pytanie

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kole informuje, że został rozstrzygnięty XXI etap konkursu „Palić, nie palić – oto jest pytanie?” na poziomie powiatowym. 
Zadaniem konkursowym było samodzielne opracowanie prezentacji multimedialnej pod hasłem „Palić, nie palić - oto jest pytanie?” nt. szkodliwości palenia tytoniu i używania e-papierosów. 
Celem konkursu było:
•    Propagowanie zdrowego stylu życia wolnego od palenia tytoniu i inhalowania e- papierosów,
•    Poszerzenie wiedzy uczniów na temat składu papierosów i e-papierosów, ich wpływu na organizm nastolatka i osoby dorosłej oraz negatywnych skutków palenia tytoniu i używania  e-papierosów (zdrowotnych, społecznych, ekonomicznych), 
•    kształtowanie postaw asertywnych wobec osób palących tytoń i inhalujących e-papierosy.
Laureat Bartosz Ziemiański – uczeń Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Barłogach otrzymał dyplom i nagrodę ufundowaną przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kole, który gratuluje laureatowi oraz zachęca do prowadzenia zdrowego stylu życia bez nikotyny.