W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ocena warunków sanitarno-higienicznych podczas letniego wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie powiatu kolskiego.

wypoczynek

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kole informuje, iż na terenie powiatu kolskiego zarejestrowano 5 turnusów półkolonii letnich w miejscu zamieszkania.

Podczas wypoczynku, celem zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu dzieci i młodzieży skontrolowano obiekty, na których wypoczywało 82 uczestników.  

Placówki wypoczynku letniego oferowały dla uczestników zajęcia integracyjne, zawody sportowe, zajęcia z animatorem, konkursy, warsztaty plastyczne, warsztaty fotograficzne, pogadanki na temat bezpieczeństwa, propagowania zdrowego stylu życia, kształtowania umiejętności współistnienia i współdziałania w grupie rówieśniczej, poznawania wydarzeń historycznych, określania kierunków geograficznych, nabycia przez uczniów określonych nawyków i postaw związanych z dbaniem o zdrowie własne  i innych, wyrabiania umiejętności właściwej organizacji czasu wolnego, ukazywania roli ruchu i czynnego wypoczynku w zachowaniu zdrowia fizycznego i psychicznego, rozwijania kreatywnej osobowości ucznia, wzbogacenia słownictwa i twórczej aktywności, rozwijania uzdolnień plastycznych, tanecznych, ogólnorozwojowych oraz informatycznych, konkurs piosenki, spotkanie z książką – wizyta w bibliotece gminnej, zajęcia na Pływalni Miejskiej w Kole oraz  wycieczki po okolicy „Poznajemy wiejską zagrodę”, do ZOO w Borysewie, do Parku Linowego w Ślesinie, do Uniejowa (Termy, Park Linowy), wycieczka do Westernlandu w Kaliszu.

W wyniku przeprowadzonych kontroli stwierdza się, iż placówki, w których wypoczywały dzieci i młodzież były właściwie przygotowane, nie odnotowano uchybień sanitarno-higienicznych, a wypoczynek letni przebiegał prawidłowo i bezpiecznie.

Przygotowała: Danuta Tomczyk – starszy technik ON-HD