Powrót

KOMUNIKAT NR 10-2026 Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mońkach z dnia 31.07.2026 roku w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi dostarczanej przez wodociąg w publiczny w Osowcu, Gmina Goniądz

31.07.2026

KOMUNIKAT Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mońkach w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi dostarczanej przez wodociąg w publiczny w Osowcu, Gmina Goniądz

Na niebieskim tle biały napis Komunikat

KOMUNIKAT  NR 10-2026

Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mońkach z dnia 31.07.2026 roku w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi dostarczanej przez wodociąg w publiczny w Osowcu, Gmina Goniądz

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mońkach informuje, że w badaniach wody z wodociągu zaopatrującego miejscowości: Osowiec, Białogrądy, Płochowo, Wólka Piaseczna i Budne w gminie Goniądz, wystąpiło przekroczenie parametru jonu amonowego.

Sytuacja ta nie stwarza zagrożenia dla zdrowia konsumentów.

W związku z tym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mońkach, stwierdza niezgodność z wartością parametryczną wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi dostarczanej przez wodociąg publiczny w Osowcu.

Woda może być wykorzystywana bez ograniczeń do celów spożywczych i gospodarczych.

Trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody spełniającej wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 22.05.2026 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2026 r. poz. 748).

Informacja obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu.

 

Państwowy Powiatowy

Inspektor Sanitarny

w Mońkach

mgr inż. Bożena Sokołowska

 

 

 

 

 

{"register":{"columns":[]}}