W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Listopadowe akcje antynikotynowe

Uczniowie zgromadzeni na sali słuchają prelekcji

W ramach obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu podejmowała wiele działań mających na celu upowszechnienie wiedzy o szkodliwości palenia tytoniu oraz zachęcenie osób palących do zerwania z nałogiem.

W dniu 17 listopada we współpracy z Komendą Miejską Policji w Poznaniu w budynku przy ul. Szylinga 2b utworzyliśmy stanowisko informacyjno-edukacyjne dla pracowników Komendy oraz petentów. Zainteresowane osoby mogły skorzystać z indywidualnego poradnictwa oraz dowiedzieć się ile tlenku węgla zawiera wydychane przez nich powietrze. Palacze w badaniu smokerlyzerem uzyskują najczęściej wyniki przekraczające normę, adekwatnie do ilości wypalanych papierosów. Wysoka zawartość CO w wydychanym powietrzu obrazuje negatywny wpływ palenia na dotlenienie całego organizmu. Proponując pomiar smokerlyzerem staramy się uświadomić palaczom, że palenie ma wymierne, negatywne skutki zdrowotne i to nie tylko te odległe ale również natychmiastowe.

W miesiącach listopadzie i grudniu przeprowadziliśmy również wiele podobnych akcji adresowanych do młodzieży szkolnej. Zrealizowaliśmy 20 wykładów i prelekcji, których wysłuchało 750 uczniów oraz nauczycieli z pięciu poznańskich szkół. Wiele osób skorzystało z badania smokerlyzerem.

W grudniu rozpoczęliśmy również działania adresowane do seniorów. Odbyło się pierwsze spotkanie z członkami Klubu Seniora „Tęcza”.

Z naszymi działaniami trafiliśmy łącznie do 800 osób, przeprowadziliśmy 300 pomiarów zawartości CO w węgla w wydychanym powietrzu.

Zdjęcia (10)

{"register":{"columns":[]}}