W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Światowy Dzień Zdrowia

Po lewej pracownicy służby zdrowia z uboższych obszarów świata w maseczkach ochronnych, po prawej hasło Światowego Dnia Zdrowia: Let's build a fairer, healthier world for everyone”

Światowy Dzień Zdrowia 2021

Hasło Światowej Organizacji Zdrowia na 2021 rok brzmi:

Budowanie sprawiedliwszego i zdrowszego świata dla wszystkich

Pandemia COVID 19 w znaczny sposób wpływa na funkcjonowanie poszczególnych regionów na świecie. W ostatnich dziesięcioleciach wiele udało się zrobić dla rozwoju gospodarczego uboższych obszarów oraz dla zmniejszenia poziomu biedy. Niestety kryzys wywołany pandemią spowodował widoczne zahamowanie tempa tych pozytywnych zmian. Przewiduje się, że po raz pierwszy od 20 lat poziom ubóstwa na świecie wzrośnie i utrudni postęp w realizacji celów zrównoważonego rozwoju. Aby przeciwdziałać tym złym trendom WHO wzywa do podjęcia działań w kierunku wyeliminowania nierówności zdrowotnych w ramach całorocznej globalnej kampanii mającej na celu łączenie ludzi dla budowania sprawiedliwszego i zdrowszego świata.

Poniżej znajduje się link do strony WHO:

https://www.who.int/westernpacific/news/events/detail/2021/04/07/western-pacific-events/world-health-day-2021

Link do polskiego tłumaczenia:

https://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=en&u=https://www.who.int/westernpacific/news/events/world-health-day&prev=search&pto=aue

Zdjęcia (1)