W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności: Wycofanie wskazanej partii makaronu penne marki Pasta Natura, 250 g ze względu na zastosowanie składnika zanieczyszczonego 2-chloroetanolem

23.08.2021

Ostrzeżenie_publiczne_żywność

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany poprzez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) o prowadzonym przez firmę Pasta Natura Srl wycofaniu wskazanej partii ekologicznego makaronu penne marki Pasta Natura 250 g, ze względu na zastosowanie składnika zanieczyszczonego 2-chloroetanolem.

2-chloroetanol jest substancją pochodną tlenku etylenu i jest szkodliwy dla zdrowia. Obecność tej substancji w żywności w Unii Europejskiej jest niedozwolona.

Firma Pasta Natura Srl wraz z dystrybutorem w Polsce - Bio Planet S.A., Wilkowa Wieś 7, 05-084 Leszno wycofuje następujący produkt, który trafił na polski rynek:

Nazwa produktu: MAKARON (KUKURYDZIANY Z KURKUMĄ I PIEPRZEM) PENNE BEZGLUTENOWY BIO 250 g - PASTA NATURA

Numer partii / Data minimalnej trwałości: 16.02.2024

Zdjęcie produktu:

Ostrzeżenie makaron Pasta Natura

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofania z rynku ww. partii produktu.

 

Zalecenia dla konsumentów:

Nie należy spożywać partii produktu określonej w tym komunikacie.