W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Profilaktyka zażywania środków psychoaktywnych. Spotkanie z rodzicami w SP nr 27 w Sosnowcu.

10.09.2021

Pracownicy Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej  w Sosnowcu wspólnie z policjantami Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu zostali zaproszeni na spotkanie dla rodziców zorganizowane przez pedagoga szkolnego w Szkole Podstawowej nr 27 w Sosnowcu. Spotkanie miało głównie na celu promocję Akcji „Dopalacze – wypalacze, groźne narkotyki” i Kampanii „Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu”.

SP nr 27 w Sosnowcu

Pracownicy oświaty zdrowotnej PSSE w Sosnowcu często na płaszczyźnie profilaktyki i promocji zdrowia współpracują  z policjantami z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji KMP w Sosnowcu. W środę ich wspólne działania skierowane były do rodziców uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Sosnowcu. Spotkanie dotyczyło profilaktyki uzależnień i przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania się psychoaktywnych środków zastępujących narkotyki. Uwaga rodziców i opiekunów została zwrócona na problemy zdrowotne wynikające z używania narkotyków i dopalaczy. Zaprezentowany został rodzicom program profilaktyki selektywnej „Fred goes net, który jest wdrożonym w Polsce  przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii w ramach projektu międzynarodowego. Adresatem programu są młode osoby w wieku 13-21 lat, które używają substancji psychoaktywnych w sposób okazjonalny. Program nie jest przeznaczony dla osób uzależnionych oraz używających takich substancji jak opiaty. Program jest oparty na metodzie krótkiej interwencji profilaktycznej, prowadzony jest w formie warsztatów z wykorzystaniem metod i założeń dialogu motywującego. Celem zajęć jest podniesienie wiedzy uczestników na temat szkodliwości używania substancji psychoaktywnych oraz zachęcenie ich do oceny indywidualnego ryzyka używania substancji psychoaktywnych oraz w efekcie do zmiany postaw i zachowania – ograniczenia  używania substancji lub abstynencji. Program jest realizowany we współpracy ze szkołami, policją, sądami rodzinnymi i innymi placówkami służby zdrowia. więcej na temat programu…

Dodatkowo w trakcie zostały zaprezentowane rodzicom inne akcje, programy i kampanie prozdrowotne Inspekcji Sanitarnej koordynowane przez pracowników oświaty zdrowotnej PSSE w Sosnowcu.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}