W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Oferta Programowa

 

Na poziomie ogólnopolskim realizowane programy edukacyjne:

- Program „Trzymaj Formę”

Program skierowany do uczniów klas V-VIII szkół podstawowych.

Celem tego programu jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki.

- Program „Skąd się biorą produkty ekologiczne”

Program skierowany do dzieci w wieku 5–6 lat uczęszczających do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.

Głównym celem programu jest budowanie właściwych nawyków żywieniowych dzieci oraz zaznajamianie ich z tematyką rolnictwa ekologicznego. Zrozumienie, czym jest rolnictwo i produkty ekologiczne, kształtowanie umiejętności wyboru produktów ekologicznych, propagowanie zdrowego stylu życia, pogłębienie wiedzy na temat prawidłowych nawyków higienicznych.

Realizacja na poziomie wojewódzkim programów edukacyjnych:

- Program „ARS- czyli jak dbać o miłość?”

 

Program skierowany jest do młodzieży w wieku 15-19 lat, ale zawiera również elementy angażujące ich rodziców.

 

Celem programu jest ograniczenie niekorzystnych następstw zdrowotnych, prokreacyjnych i społecznych, związanych z używaniem i nadużywaniem substancji psychoaktywnych przez młodzież wchodzącą w dorosłe życie.

 

- Program „Bieg Po Zdrowie”

 

Program edukacji antytytoniowej, który jest adresowany do dzieci w IV klasie szkoły podstawowej (grupa wiekowa 9-10 lat).

 

Główne cele programu to: opóźnienie lub zapobiegnięcie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży, pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego oraz zwiększanie wiedzy uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów.

 

- Program „Znamię! Znam je?”

 

Program edukacyjny skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych.

 

Jego głównym celem jest upowszechnienie wiedzy z zakresu profilaktyki czerniaka – przekazanie wiedzy na temat ryzyka zachorowania na czerniaka, uświadomienie zagrożeń i zasad profilaktyki, uświadomienie znaczenia odpowiednich zachowań i postaw.

 

- Program „Podstępne WZW”

 

Program edukacyjny skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych.

 

Cele programu to przekazanie wiedzy na temat ryzyka zakażeń HAV, HBV, HCV, uświadomienie zagrożeń i zasad profilaktyki w tym zakresie, pobudzenie do refleksji nad odpowiedzialnością w zakresie własnych zachowań zdrowotnych, kształtowanie postawy tolerancji i zrozumienia dla osób zakażonych.

 

Realizacja na poziomie lokalnym programów edukacyjnych:

- Program „Czyste Powietrze Wokół Nas”

Program jest dostosowany do dzieci w wieku 5-6 lat uczęszczających do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.

Realizowany jest przez nauczycieli, wychowawców przedszkolnych oraz przez przedstawicieli środowiska przedszkolnego i szkolnego. Głównym celem programu jest zwiększenie wiedzy rodziców w zakresie ochrony dzieci przed narażeniem na działanie dymu tytoniowego oraz kształtowanie świadomych, asertywnych postaw wśród dzieci dotyczących ochrony własnego zdrowia, w przypadku bezpośredniego kontaktu z osobami palącymi.

- Program „Wybierz Życie – Pierwszy Krok”

Program edukacyjny dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

 

Dotyczący profilaktyki raka szyjki macicy i zakażeń HPV. Celem programu jest podniesienie poziomu wiedzy na temat zagrożeń związanych z zakażeniami wirusem HPV i profilaktyką raka szyjki macicy wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych oraz ich rodziców i opiekunów, motywowania młodzieży do podjęcia roli liderów edukacji zdrowotnej w ich środowisku oraz wpływanie na zachowania zdrowotne rodziców i opiekunów w odniesieniu do badań profilaktycznych (cytologia).

 

Działania o charakterze programowym: 

„Dzielne Dzieciaki i ich sposoby na mikroby” 

„Wirtualny Świat Realnych Zagrożeń”

Działania o charakterze akcyjnym:

Światowy Dzień Zdrowia,

Światowy Dzień bez tytoniu,

Europejski Tydzień Szczepień,

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach,

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu,

Działania informacyjno – edukacyjne w zakresie nowych narkotyków (dopalacze),

Krajowy Program Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS,

Światowy Dzień AIDS,

Profilaktyka Zatruć grzybami (dyżury grzyboznawców),

Kampania EFSA – Wybieraj Bezpieczną Żywność,

Profilaktyka chorób zakaźnych,

Nasilone działania edukacyjne podczas wypoczynku letniego i zimowego.

 

{"register":{"columns":[]}}