W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

KOMUNIKAT PAŃSTWOWEGO POWIATOWEGO INSPEKTORA SANITARNEGO W ZDUŃSKIEJ WOLI Z DNIA 25.04.2023r.

25.04.2023

Uwaga komunikat o wodzie do spożycia

skierowany do odbiorców wody wodociągu Publicznego Gajewniki w gm. Zduńska Wola

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zduńskiej Woli informuje, że w próbce wody pobranej w dniu 18.04.2023r. w ramach kontroli wewnętrznej przedsiębiorcy ze stacji uzdatniania wody w Gajewnikach stwierdzono obecność ogólnej liczby mikroorganizmów w (22±2)0C >300 jtk /1ml przy zalecanej nie przekraczającej 100 jtk/1ml. Ponadto w jednym punkcie monitoringowym na sieci stwierdzono obecność ogólnej liczby mikroorganizmów w (22±2)0C >300 jtk /1ml przy zalecanej nie przekraczającej 200 jtk/1ml.

Woda warunkowo przydatna do spożycia, po uprzednim przegotowaniu.

Uwaga: wodę należy gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia.

Przegotowania wymaga też woda do: przygotowania posiłków, mycia spożywanych na surowo warzyw i owoców, mycia zębów, mycia naczyń, kąpieli noworodków i niemowląt.

Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet.

Trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody spełniającej wymagania rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017 r. poz. 2294).


Zalecenia obowiązują do czasu wydania kolejnego komunikatu na stronie internetowej: http://www.gov.pl/web/psse-zdunska-wola.

{"register":{"columns":[]}}