W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komunikat z dnia 16.11.2023r. dot. Wodociągu Paprotnia

16.11.2023

Żółty napis na szarym tle: Komunikat o wodzie do spożycia. Logo Państwowej Inspekcji Sanitarnej w prawym górnym rogu

skierowany do odbiorców wody wodociągu publicznego Paprotnia miejscowości: Paprotnia, Holendry, Marżynek, Młodawin Dolny, Młodawin Górny, Ptaszkowice, Rojków, Swędzieniejewice, Wygiełzów. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zduńskiej Woli informuje, że w próbkach wody pobranych w dniu 14.11.2023r. w ramach kontroli urzędowej z wodociągu publicznego w Paprotni stwierdzono obecność bakterii  grupy coli.

Woda warunkowo przydatna do spożycia, po uprzednim przegotowaniu.

Uwaga: wodę należy gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia.

Przegotowania wymaga też woda do: przygotowania posiłków, mycia owoców i warzyw spożywanych na surowo, mycia zębów, mycia naczyń, kąpieli noworodków i niemowląt.

Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet.

Trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody spełniającej wymagania rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017 r. poz. 2294).


Zalecenia obowiązują do czasu wydania kolejnego komunikatu na stronie internetowej: http://www.gov.pl/web/psse-zdunska-wola.

{"register":{"columns":[]}}