(Aktualizacja - Konsultacje społeczne zostały zakończone. Poznaj raport). Konsultacje społeczne w ramach inicjatywy „100 rezerwatów na 100-lecie Lasów Państwowych” w województwie dolnośląskim - II tura
27.05.2025
PLANOWANE REZERWATY PRZYRODY
Komunikat w sprawie rozpoczęcia konsultacji
Rezerwaty przyrody obejmują obszary zachowane w stanie naturalnym lub mało zmienionym, ekosystemy, ostoje i siedliska przyrodnicze, a także siedliska roślin, siedliska zwierząt i siedliska grzybów oraz twory i składniki przyrody nieożywionej, które wyróżniają się szczególnymi wartościami przyrodniczymi, naukowymi, kulturowymi lub walorami krajobrazowymi.
Na 100-lecie swojego istnienia Lasy Państwowe ogłosiły inicjatywę utworzenia lub powiększenia 100 rezerwatów przyrody.
Po analizie walorów przyrodniczych polskich lasów zaproponowano w sumie ponad 200 propozycji w całej Polsce.
Rezerwaty przyrody wyznaczają regionalni dyrektorzy ochrony środowiska. Odbywa się to na podstawie przepisów ustawy o ochronie przyrody.
W ramach inicjatywy „100 rezerwatów na 100-lecie Lasów Państwowych” przedstawiamy informację o planowanych rezerwatach na terenie województwa dolnośląskiego i prosimy Państwa o ewentualne uwagi i wnioski.
Konsultacje społeczne w województwie dolnośląskim zakończone
Poniżej publikujemy raport z przeanalizowanymi uwagami i opiniami zgłoszonymi w ramach konsultacji społecznych oraz informacją na temat uwzględnienia uwag i uzasadnieniem RDOŚ.
Materiały
Rezerwat przyrody Mokradła nad Wilką tabela uwag w ramach konsultacji społecznychRezerwat_przyrody_Mokradła_nad_Wilką_tabela_uwag_w_ramach_konsultacji_społecznych.xlsx 0.01MB Rezerwat Przyrody Zamek Bolczów tabela uwag zgłoszonych w ramach konsultacji społecznych
Rezerwat_Przyrody_Zamek_Bolczów_tabela_uwag_zgłoszonych_w_ramach_konsultacji_społecznych.xlsx 0.01MB Rezerwat przyrody Dziki Wąwóz tabela uwag w ramach konsultacji społecznych
Rezerwat_przyrody_Dziki_Wąwóz_tabela_uwag_w_ramach_konsultacji_społecznych.xlsx 0.01MB
------------------------------------------------------
Jak wziąć udział w konsultacjach?
- Zapoznaj się z propozycjami rezerwatów przyrody:
2. Prześlij swoje uwagi lub opinię w terminie do dnia 22 kwietnia 2025 r.
Uzupełnij tabelę z uwagami i prześlij do nas na adres:
- e-mail: sekretariat@wroclaw.rdos.gov.pl;
- pocztowy: ul. Jana Długosza 68, 51-162 Wrocław;
- ePUAP: rdos-wroclaw/skrytka;
- e-Doręczenia: AE:PL-32172-91780-DJHHW-27
Do pobrania: tabela na uwagi lub opinię .
Nasze kolejne kroki po konsultacjach:
- Po zakończeniu konsultacji przeanalizujemy uwagi i opinie.
- Odniesiemy się do nich w raporcie, który opublikujemy na tej stronie.
- W raporcie będzie informacja, czy Państwa uwagi mogą być uwzględnione w ostatecznej wersji zarządzenia wyznaczającego dany rezerwat przyrody.
Jednocześnie informuję, że jest to II transza planowanych rezerwatów, a konsultacje III transzy odbędą się w późniejszym terminie.
Materiały
Warstwy wektoroweWarstwy_wektorowe.zip 0.04MB Tabela - uwagi w ramach konsultacji.
tabela_-_uwagi_w_ramach_konsultacji.xlsx 0.01MB Tabela - wykaz rezerwatów - II tura.
tabela_-_wykaz_rezerwatów_-_II_tura.xlsx 0.01MB Mapy planowanych rezerwatów
Mapy_planowanych_rezerwatów.zip 5.50MB