W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wizyta uczniów i nauczycieli polskich sekcji szkół międzynarodowych

28.06.2021

wizyta polskich uczniów w SPRP

W ostatnim tygodniu czerwca 2021 r., siedzibę Stałego Przedstawicielstwa RP przy Radzie Europy odwiedziły trzy grupy uczniów uczęszczających do sekcji polskich w szkołach międzynarodowych, w Strasburgu (poziom szkoły podstawowej i średniej).

Uczniowie i nauczyciele wzięli udział w spotkaniu z Panem ambasadorem Jerzym Baurskim, który podzielił się informacjami o świecie dyplomacji i wiedzą o organizacjach międzynarodowych. Uczniowie mogli zapoznać się z obszarami pracy Rady Europy i Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Spotkanie stanowiło okazję do zapoznania  się z tematyką współpracy międzynarodowej i praw człowieka, a starszym dzieciom oferowało możliwość poszerzenia wiedzy z zakresu historii, wiedzy o społeczeństwie i stosunków międzynarodowych.

Uczniowie polskich sekcji w szkołach międzynarodowych mogli również zapoznać się z wystawą czasową poświęconą 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 

Zdjęcia (4)