W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ambasador RP w Moskwie upamiętnił 20. rocznicę otwarcia Kompleksu Memorialnego „Katyń”

28.07.2020

28 lipca 2020 roku, w 20. rocznicę otwarcia Kompleksu Memorialnego „Katyń”, Ambasador RP w Moskwie Włodzimierz Marciniak, złożeniem wieńców i zapaleniem zniczy, uczcił pamięć ofiar Zbrodni Katyńskiej.

Ambasador RP w Moskwie upamiętnił 20. rocznicę otwarcia Kompleksu Memorialnego „Katyń”

Ambasador RP w Moskwie, wspólnie z Małżonką, w asyście Ataszatu Obrony i przy udziale przedstawicieli Agencji Konsularnej RP w Smoleńsku oraz miejscowego, polskiego duchowieństwa odwiedził teren Kompleksu Memorialnego „Katyń”, gdzie złożył wieniec oraz zapalił znicze na Polskim Cmentarzu Wojennym, na którym pochowane są szczątki ofiar Zbrodni Katyńskiej.

W podobny sposób upamiętniono rosyjskie ofiary zbrodni dokonanych przez NKWD i spoczywające w Katyniu w tzw. rosyjskiej części Memoriału.

Delegacja oddała także hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej, składając kwiaty na symbolicznym miejscu upamiętnienia w sąsiedztwie lotniska Smoleńsk-Siewiernyj.

Zdjęcia (4)