W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Polscy dyplomaci uczcili pamięć ofiar stalinowskiego terroru

30.10.2020

30 października w Rosji obchodzony jest Dzień Pamięci Ofiar Represji Politycznych. W uroczystościach zorganizowanych z tej okazji w Moskwie udział wziął chargé d’affaires Ambasady RP w Moskwie oraz przedstawiciele Ambasady RP.

Dzień Pamięci Ofiar Represji Politycznych

29 października w Moskwie przedstawiciel Ambasady RP w Moskwie wspólnie z delegacją przedstawicieli innych placówek dyplomatycznych państw członkowskich Unii Europejskiej oraz USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Szwajcarii i Australii upamiętnił ofiary represji politycznych i złożył kwiaty przy Kamieniu Sołowieckim na Placu Łubiańskim. W tym roku z powodu ograniczeń związanych z epidemią COVID-19 doroczna akcja społeczna „Przywracania imion”, w której mieszkańcy Moskwy i innych rosyjskich miast czytają imiona osób represjonowanych oraz rozstrzelanych w czasach ZSRR odbyła się online. Chargé d’affaires Ambasady RP w Moskwie Jacek Śladewski wziął udział do przedsięwzięciu.

30 października delegacja Ambasady RP w Moskwie na czele z chargé d’affaires Jackiem Śladewskim wspólnie z przedstawicielami innych placówek państw członkowskich Unii Europejskiej i Norwegii uczestniczyła w obchodach Dnia Pamięci Ofiar Represji Politycznych zorganizowanych na dawnym poligonie NKWD w Butowie. Chargé d’affaires Ambasady RP w Moskwie wziął udział uroczystości czytania nazwisk ofiar NKWD rozstrzelanych na terenie poligonu w 1937 r. Delegacja zapaliła znicze i złożyła wiązankę kwiatów na memoriale w Ogrodzie Męczenników.

Zdjęcia (8)