W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konkurs „Być Polakiem”

12.01.2022

Fundacja „Świat na Tak” organizuje XIII edycję konkursu „Być Polakiem”. Jest on skierowany do dzieci i młodzieży szkół polonijnych na całym świecie oraz ich nauczycieli.

,

 

Dzieci i młodzież w ramach konkursu samodzielnie przygotowują pracę w jednym z trzech formatów: pracy plastycznej, pracy literackiej w j. polskim lub filmu wideo o konkretnej tematyce.

 

Nauczyciele w ramach konkursu przygotowują konspekt lekcji gramatycznej.

 

Celem Konkursu dla młodszych uczestników jest uświadamianie i umacnianie tożsamości narodowej oraz kształtowanie postaw patriotycznych, które pozwolą na przygotowanie do pełnienia roli „ambasadora polskości” w kraju zamieszkania. Z kolei Konkurs dla nauczycieli obrał sobie za cel promocję atrakcyjnych dla uczniów sposobów prezentacji wiedzy o języku polskim oraz zwrócenie uwagi nauczycieli na ważność nauczania gramatyki języka polskiego przy nauczaniu metodą komunikacyjną.

 

Atrakcyjne nagrody dla Laureatów Konkursu zostaną wręczone na Gali XIII edycji Konkursu w dn. 2 sierpnia 2022 r. w Zamku Królewskim w Warszawie.

 

Szczegółowe informacje nt. Konkursu, w tym harmonogram, tematy prac, wymagania formalne znajdą Państwo na stronie Konkursu www.bycpolakiem.pl

 

Prace należy nadsyłać w terminie do 20 marca 2022 r.

{"register":{"columns":[]}}