W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konkurs dla Polonii Ignacy Jan Paderewski: pianista wirtuoz, kompozytor, polityk, dyplomata, mąż stanu, mecenas sztuki i architektury

28.12.2020

Wielkopolski Kurator Oświaty wraz z Instytutem Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w Warszawie, reprezentowanym przez Dyrektora prof. dr hab. Jana Żaryna, zapraszają do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie „Ignacy Jan Paderewski – pianista wirtuoz, kompozytor, polityk, dyplomata, mąż stanu, mecenas sztuki i architektury”.

Konkurs dla Polonii Ignacy Jan Paderewski:

Celem konkursu jest propagowanie historii Polski poprzez przybliżenie uczniom sylwetki Ignacego Jana Paderewskiego jako autorytetu artystycznego, politycznego, moralnego oraz patriotycznego. Udział w konkursie niewątpliwie pozwoli na rozwój zainteresowań historycznych młodszych członków Polonii oraz stworzy warunki do pogłębienia wiedzy i uczczenia pamięci o wybitnym pianiście – wirtuozie, człowieku Renesansu jakim niewątpliwie był.

Uczestnicy mogą wziąć udział w ośmiu kategoriach tematycznych Konkursu. Ich rozpiętość pozwala na udział uczestnikom o różnych zainteresowaniach. Organizatorzy przewidzieli pulę nagród pieniężnych w wysokości 25 tys. złotych oraz nagrody dodatkowe instytucji współpracujących z organizatorami.

Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest zgłoszenie ucznia przez dyrektora jego szkoły za pomocą formularza on-line do 20 stycznia 2021 r.

Platforma on-line do przesyłania prac konkursowych otwarta będzie do 30 kwietnia – dla większości kategorii konkursowych.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Poznaniu: wre.ko.poznan.pl/paderewski/

Informacji dotyczących organizacji Konkursu udziela Koordynator z Wydziału Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty w Poznaniu p. Rafał Renz (e-mail: paderewski@ko.poznan.pl , tel.: +48 780 386 057).