W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Narodowe Święto Niepodległości w Federacji Rosyjskiej

11.11.2020

W dzień Narodowego Święta Niepodległości delegacja Ambasady RP w Moskwie oddała hołd Polakom w Katyniu i Smoleńsku.

Obchody Dnia Niepodległości w Katyniu i Smoleńsku

Chargé d’affaires a.i. Jacek Śladewski wraz z delegacją Ambasady RP w Moskwie oraz przedstawicielem Agencji Konsularnej w Smoleńsku oddał hołd pochowanym na Polskim Cmentarzu Wojennym polskim oficerom. W ramach obchodów odbyła się również Msza Święta na polskiej części cmentarza w Katyniu.

Delegacja oddała cześć rosyjskim ofiarom represji politycznych czasów stalinizmu. Wieniec oraz znicze zostały złożone na rosyjskiej części cmentarza w Katyniu, tz. „Dolinie Śmierci”. Delegacja spotkała się również z dyrektorem kompleksu memorialnego Aleksiejem Sierym

Następnie delegacja udała się do Smoleńska, gdzie złożono wieniec oraz zapalono znicze na miejscu katastrofy samolotu prezydenckiego Tu-154M w Smoleńsku. 

Zapraszamy również do obejrzenia przemówienia сhargé d’affaires a.i. Rzeczypospolitej Polskiej w Federacji Rosyjskiej, radcy ministra Jacka Śladewskiego z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Oprócz przemówienia zapraszamy do obejrzenia wystąpienia pianisty Jakowa Kacnelsona, który wykonał utwory Fryderyka Chopina.

Wideo

Zdjęcia (7)