W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu w Moskwie

27.01.2021

Chargé d’affaires a.i. Jacek Śladewski wziął udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu w Moskwie, które zorganizowane zostały w Muzeum Żydowskim i Centrum Tolerancji.

Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu w Moskwie

W swoim przemówieniu Chargé d’affaires podkreślił znaczenie obchodów oraz obowiązek Polski w realizacji misji strażnika pamięci o ofiarach Zagłady. Zaznaczył on, że „po pierwsze nie można zapomnieć o wydarzeniach Zagłady i należy podtrzymywać prawdę o Holocauście. Po drugie – nigdy nie można dopuścić do powtórzenia się podobnej tragedii.

Na zakończenie uroczystości Chargé d’affaires a.i. Jacek Śladewski zapalił świecę pamięci, która symbolizować ma upamiętnienie wszystkich ofiar Zagłady.

W obchodach wzięli również udział przedstawiciele innych misji dyplomatycznych, przedstawiciele kościoła katolickiego oraz innych związków wyznaniowych.

Zdjęcia (2)