W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Obchody Święta Wojska Polskiego

15.08.2021

Ambasador Krzysztof Krajewski wraz z małżonką odwiedził 14.08.2021 Cmentarz Doński w Moskwie, gdzie znajdują się symboliczne groby ofiar procesu szesnastu: generała Leopolda Okulickiego i Stanisława Jasiukowicza, członka Delegatury Rządu na Kraj.

Obchody Święta Wojska Polskiego - Cmentarz Doński

Generał Okulicki był jednym z bohaterów wojny polsko – bolszewickiej.  Ambasadorowi towarzyszyli Kierownik Wydziału Konsularnego i Polonii Sławomir Łuczak oraz  Zastępca Attache Obrony podpułkownik Grzegorz Wierzbicki.  Złożono kwiaty i zapalono znicze.

15. 08.2021 Zastępca Attache Obrony podpułkownik Grzegorz Wierzbicki wraz z Konsulem Generalnym Andrzejem Chodkiewiczem złożył w imieniu Ambasadora Krzysztofa Krajewskiego wieniec pod pomnikiem pomordowanych polskich oficerów w Katyniu.  Na Cmentarzu Katyńskim odbyła się także msza w intencji pomordowanych oficerów, którą koncelebrował Ojciec Kanizy z parafii w Smoleńsku. Złożono również wieniec na miejscu katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem.  

Zdjęcia (4)