W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Polskie miejsca pamięci narodowej szczególnie ważne w dniu Wszystkich Świętych

01.11.2020

Przedstawiciele Ambasady RP w Federacji Rosyjskiej, przedstawiciele Ataszatu Obrony oraz łącznicy Policji oraz Straży Granicznej uczcili w niedzielę, w dniu Wszystkich Świętych, pamięć Polaków pomordowanych w Rosji w latach stalinizmu.

Polskie miejsca pamięci narodowej: Nieja

Przedstawiciele Ataszatu Obrony odwiedzili Cmentarz Doński, gdzie znajdują się symboliczne miejsca pochówku działaczy politycznych oraz przywódców AK, którzy zmarli w sowieckich więzieniach po „procesie 16” w Moskwie. Delegacja Ambasady RP (w tym przedstawiciele Policji oraz Straży Granicznej) złożyła również hołd Polakom oraz ofiarom represji stalinowskich pochowanym na Polskim Cmentarzu Wojennym w Miednoje. 

Przedstawiciel placówki odwiedził również cmentarz w miejscowości Nieja (obw. kostromski). Znajduje się tam postawiony w 2007 roku z inicjatywy koła Związku Sybiraków w Sulęcinie, pomnik upamiętniający Polaków zesłanych do ziemi niejskiej w latach 1940-46. Dodatkowo znicze i kwiaty od Ambasady RP w Moskwie złożono pod pomnikiem upamiętniającym polskich zesłańców po Powstaniu Styczniowym z lat 1864-66 w Permie.

Zdjęcia (10)