W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Uproszczony dostęp do wykonywania zawodów medycznych w Polsce

20.05.2021

Od 30.12.2020 r. obowiązują zmienione przepisy ułatwiające dostęp do wykonywania zawodów medycznych w Polsce przez: lekarzy, lekarzy dentystów, pielęgniarki, położne, ratowników medycznych, którzy uzyskali kwalifikacje do wykonywania tych zawodów w krajach niebędących członkami UE.

Postępowanie w sprawie udzielenia zgody na wykonywanie pracy w Polsce w ww. zawodach jest uproszczone, a procedura uległa istotnemu skróceniu. Wnioski składane do Ministra Zdrowia, w tym te składane za pośrednictwem polskich konsulów, podlegają sprawnemu rozpatrzeniu.

Szczegółowe informacje na temat zasad podejmowania pracy w poszczególnych zawodach dostępne są na stronie internetowej placówki Informacja nt. zasad ubiegania się o wizy przez cudzoziemców chcących wykonywać w Polsce zawód lekarza, lekarza dentysty, pielęgniarki, położnej lub ratownika medyznego - Polska w Rosji - Portal Gov.pl (www.gov.pl), a także na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia  https://www.gov.pl/web/zdrowie/uproszczony-dostep-do-wykonywania-zawodu-lekarza-i-lekarza-dentysty].

Infolinia: (+48) 22 427 65 60 (obsługiwanie języki: PL, UA, RU i EN)

Godziny pracy infolinii: poniedziałek - piątek 8:00-18:00 czasu polskiego.

 

Osoby zainteresowane mogą kierować pytania do placówki dyplomatycznej RP właściwej dla kraju zamieszkania.