W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wręczenie listów uwierzytelniających przez Ambasadora Krzysztofa Krajewskiego

21.05.2021

Ambasador Krzysztof Krajewski złożył 18 maja 2021 roku listy uwierzytelniające na ręce prezydenta Władimira Putina. Zgodnie z tradycją ceremonia odbyła się w Wielkim Pałacu Kremlowskim. Wręczenie listów uwierzytelniających stanowi oficjalne rozpoczęcie pełnienia misji przez Ambasadora.

,

Po ceremonii Ambasador wraz z małżonką złożył kwiaty w miejscach upamiętnienia ofiar represji politycznych: pod Ścianą Boleści i Kamieniem Sołowieckim. Następnie udał się do Biblioteki Zagranicznej Literatury im. Rudomino, gdzie złożył kwiaty pod pomnikiem Św. Jana Pawła II, upamiętniając w ten sposób 101. rocznicę urodzin Papieża. W składaniu kwiatów wzięli udział także  pracownicy Ambasady i przedstawiciel ataszatu obrony RP.

Wydarzenia relacjonowali korespondenci polskich mediów: Anna Wróbel (PAP), Maciej Jastrzębski (Polskie Radio) i Tomasz Jędruchów (TVP).