W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Uroczyste spotkanie Wielkanocne z udziałem emerytów, funkcjonariuszy, pracowników oraz słuchaczy Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie

Zdjęcie przedstawia moment spotkania wielkanocnego w Szkole Aspirantów PSP w Krakowie, którym jest poświęcenie przez dwóch stojących księży darów. Koło księży stoi dwóch funkcjonariuszy w galowych mundurach i jedna osoba w garniturze Zdjęcie wykonane w pomieszczeniu z jasnozielonymi ścianami i dużymi oknami zasłoniętymi zielonymi pionowymi żaluzjami. Na stole przed nimi znajdują się półmiski z potrawami wielkanocnymi: jajka, owoce, wędliny, pieczywo, sałatki i ciasta. Obok nich – talerze, szklanki oraz zielone serwetki. W tle kilku mężczyzn w mundurach i garniturach siedzi i przysłuchuje się wystąpieniu. Atmosfera na zdjęciu jest spokojna i uroczysta – uczestnicy są skupieni, a stół symbolicznie nawiązuje do wspólnego świętowania Wielkiej Nocy.

16 kwietnia 2025 roku w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie odbyło się uroczyste spotkanie wielkanocne z udziałem funkcjonariuszy, słuchaczy oraz pracowników szkoły.

Komendant Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie, nadbryg. Piotr Filipek, podkreślił w swoim wystąpieniu znaczenie Świąt Wielkiej Nocy jako czasu nadziei, refleksji i wspólnoty. Złożył również życzenia zdrowia, spokoju i wytrwałości wszystkim strażakom oraz ich rodzinom.

W imieniu środowiska emerytowanych funkcjonariuszy głos zabrał st. bryg. w stanie spoczynku Krzysztof Kociołek, który przypomniał o wartościach budujących etos służby i kontynuacji tradycji PSP przez kolejne pokolenia.

Po zakończeniu części przemówień, modlitwę oraz błogosławieństwo darów stołu poprowadził ks. bryg. Władysław Kulig – kapelan małopolskich strażaków.

Spotkanie było okazją do integracji środowiska strażackiego oraz wspólnego przygotowania się do nadchodzących Świąt Wielkanocnych.

Opracowanie: mł.bryg. M. Gąska

Zdjęcia: Archiwum SA PSP w Krakowie

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}