W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Logotyp Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. Logotyp Rzeczpospolita Polska. Logotyp SI2PEM. Logotyp Fundusze Europejskie Polska Cyfrowa.

Jak korzystać z systemu SI2PEM?

20.07.2021

Korzystanie z systemu SI2PEM możliwe jest poprzez dedykowaną stronę internetową, do której dostęp ma każdy użytkownik internetu.

Element graficzny.

Dostęp do systemu SI2PEM jest darmowy! Nie będzie wymagane wykupienie ani posiadanie jakiejkolwiek licencji dostępu. Prosty interfejs użytkownika oraz mapa Polski ze szczegółowymi danymi pozwala sprawdzić:

  • podstawowe informacje o instalacjach wytwarzających PEM (m.in. stacjach bazowych) pochodzące z rejestrów UKE,
  • wyniki pomiarów PEM wykonywanych przez akredytowane laboratoria w otoczeniu źródeł PEM, takich jak stacje bazowe telefonii komórkowej,
  • wyniki pomiarów PEM prowadzonych przez GIOŚ w ramach monitorowania środowiska,
  • wyniki obliczeń ciągłych rozkładów PEM o częstotliwościach radiowych na terenie całego kraju,
  • wyniki zgłoszeń, o których mowa w art. 152 ust. 1 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska, oraz o ponownych zgłoszeniach, o których mowa w art. 152 ust. 6 pkt 2 tej ustawy, dotyczących instalacji radiokomunikacyjnych emitujących pola elektromagnetyczne o częstotliwościach od 30 kHz do 300 GHz, których równoważna moc promieniowana izotropowo wynosi nie mniej niż 15 W.

Dane dotyczące wyników pomiarów PEM można pobrać w formie raportu.

Zachęcamy do zapoznania się z poradnikami, w których krok po kroku opisaliśmy, w jaki sposób poruszać się po stronie eksperckiej systemu SI2PEM w zależności od podmiotu, który zalogował się do serwisu (Laboratoria, Urzędy, Operatorzy), a także jak korzystać z ogólnodostępnego modułu dla Obywateli.

 


O projekcie:

Projekt System Informacyjny o Instalacjach wytwarzających Promieniowanie ElektroMagnetyczne (SI2PEM) realizowany jest przez Instytut Łączności - Państwowy Instytut Badawczy we współpracy z KPRM w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa nr 2 „E-administracja i otwarty rząd” Działanie 2.1 „Wysoka dostępność i jakość e-usług publicznych”.

SI2PEM gromadzi dostępne wyniki pomiarów PEM w środowisku wraz z informacjami na temat lokalizacji i parametrów urządzeń nadawczych, działających na częstotliwościach radiowych w cywilnych pasmach licencjonowanych (w tym stacji bazowych telefonii komórkowej). System SI2PEM, na podstawie zgromadzonych informacji dotyczących systemów radiowych, opracowanych modeli matematycznych oraz pomiarów PEM wykonanych w środowisku, dokonuje symulacji rozkładów wartości natężenia PEM o częstotliwościach radiowych na terenie całego kraju. Dzięki temu możliwe jest oszacowanie natężenia PEM w dowolnym miejscu w Polsce z dokładnością do pojedynczych metrów. Projekt skierowany jest  do szerokiego grona odbiorców – obywateli, administracji, wszystkich zainteresowanych wynikami pomiarów PEM.

Materiały

Instrukcja dla Organów Ochrony Środowiska
Instrukcja​_dla​_Organów​_Ochrony​_Środowiska​_2023.pdf 0.88MB
Instrukcja obsługi systemu SI2PEM dla Operatorów
Instrukcja​_obsługi​_systemu​_SI2PEM​_dla​_Operatorów.pdf 1.70MB
Instrukcja obsługi systemu SI2PEM dla Laboratoriów
Instrukcja​_obsługi​_systemu​_SI2PEM​_dla​_Laboratoriów.pdf 2.15MB
Instrukcja obsługi systemu SI2PEM dla Obywateli
Instrukcja​_obsługi​_systemu​_SI2PEM​_dla​_Obywateli.pdf 1.93MB
{"register":{"columns":[]}}